Ekonomiski un efektīvi – dažādi kombinētie apkures katli

dažādi kombinētie apkures katli

Apkures katla iegāde ir ilgtermiņa ieguldījums, tādēļ būtiski ir izvēlēties tādu apkures katlu, kas kalpotu ilgi un atbilstu tā lietotāja individuālajām vajadzībām. Tirgū pieejami dažādi apkures katlu veidi – katrs no tiem ar savām priekšrocībām, kas sniedz pircējiem iespēju izvēlēties sev piemērotāko risinājumu.

Kā apsildām mājas Latvijā?

Populārākie apkures katli ir gāzes apkures katli, kuros kā kurināmo izmanto dabas gāzi vai sašķidrināto gāzi, elektriskie apkures katli, granulu apkures katli, malkas apkures katli, kā arī kombinētie apkures katli, ko var kurināt ar malku, skaidu briketēm un oglēm vai automātiskā režīmā izmantojot kokskaidu granulas.

Latvijas klimatiskajos apstākļos, kad apkure nepieciešama teju visa gada garumā, apkures veids ir īpaši nozīmīgs jautājums. Kvalitatīvai apkures sistēmai ir liela nozīme mūsu ikdienas komforta nodrošināšanā, turklāt tā pasargā ēku no bojājumiem un ļauj izvairīties no biežiem remontdarbiem.

Izvēloties apkures sistēmu, būtiski apsvērt, kāds kurināmais materiāls tiks izmantots. Gadījumos, kad šis jautājums nav viennozīmīgi skaidrs, klientu vēlmēm vislabāk atbilst dažādi kombinētie apkures katli.

Šajā rakstā vēlos dalīties savās zināšanās par dažādajiem apkures katliem. Lai kā negribētos to atzīt, tuvojas vasaras beigas, tāpēc ir laiks pārdomāt – vai nevajag pārskatīt ziemas garderobi un vēl vairāk – vai nav nepieciešams siltināt māju, iepirkt kādu elektrisko sildītāju vai nomainīt apkures sistēmu.

Kādas ir kombinēto apkures katlu priekšrocības?

Salīdzinājumā ar citiem apkures katlu veidiem, kombinētie apkures katli piedāvā vairākas priekšrocības. Tie ir energoefektīvāki, ekonomiskāki un videi draudzīgāki. Tieši daudzveidīga kurināmā izmantošanas iespējas ir priekšrocība, ko visbiežāk novērtē šo apkures katlu lietotāji.

Kombinētie apkures katli lielu popularitāti ieguvuši tieši privātmāju īpašnieku vidū situācijās, kad pie mājas nav ierīkots gāzes vads vai novērojami elektroenerģijas traucējumi. Šie katli piedāvā iespēju ēkas īpašniekam izvēlēties izmantot to kurināmā veidu, kas konkrētajā situācijā ir pieejams.

Kā darbojas kombinētie apkures katli?

Kombinētajiem apkures katliem ir īpašs deglis, kas ļauj katla kurināšanai izmantot granulas, savukārt, demontējot šo degli, par kurināmo var izmantot malku, briketes vai ogles. Iegādājoties papildus durvis, uz kurām uzstādīts granulu deglis, apkures katlu kurinot manuālā režīmā, to ir iespējams demontēt ar visām durvīm un uzstādīt rezerves durvis.

Granulu degļa priekšrocība ir tā, ka tas sniedz iespēju iestatīt nepieciešamo telpas temperatūru, kas nodrošina to, ka nav nepieciešamības pastāvīgi kurināt – visu darbu izdara deglis.

Kā uzstādīt kombinēto apkures katlu?

Pirms apkures katla izvēles un uzstādīšanas nepieciešams veikt aprēķinus, kas iekļauj tādu faktu noskaidrošanu kā ēkas griestu augstums, siltumizolācija, sienu biezums un ēkas materiāls. Pēc aprēķinu veikšanas tiek veidots projekts kombinētā apkures katla novietošanai. Lai katls tiktu uzstādīts kvalitatīvi un kalpotu ilgi, tā uzstādīšanas laikā jāizmanto augstvērtīgi materiāli, kā arī tā uzstādīšanas procesā ieteicams konsultēties ar profesionāļiem.

Augstāku kvalitāti iespējams nodrošināt,  iegādājoties apkures katlu no uzņēmuma, kas sākotnēji piedāvā konsultāciju, kurā tiek noteikts optimālākais risinājums, kā arī piedāvā eksperta skatījumu pat uz sīkākajām niansēm. Jāņem vērā, ka daži uzņēmumi piedāvā īpašas montāžas cenas saviem klientiem.

Kādi kombinētie apkures katli pieejami tirgū?

Kombinētie apkures katli tiek izgatavoti no tērauda vai čuguna. Tiem ir dažādas jaudas un cenu kategorijas. Ja jums interesē īpaši moderns katla dizains un vienkārša darbība, piemērotākie varētu būt tērauda OPOP H4EKO sērijas apkures katli, kas paredzēti kurināšanai ar malku, skaidu briketēm un oglēm, kā arī automātiskā režīmā ar koksnes granulām. Šiem katliem ir liela kurtuve un tos ir vienkārši uzturēt.

Klientiem, kuri vēlas ietaupīt, piemēroti ir tērauda BISOLID katli, kas nodrošina augstu efektivitāti un līdz ar to zemākas apkures izmaksas. Ar īpaši ekonomisku darbību izceļas BISOLID sērijas Saver A apkures katli.

Savukārt tiem, kuri vēlas izmantot dažāda veida granulas, šķeldu un malku katla kurināšanai, ieteicams izvēlēties čuguna malkas katlu OPOP UNI K sēriju. Katls izceļas ar daudzveidīga kurināmā izmantošanas iespējām.

Tā lietotājam ir iespēja izmantot gan koksni, kūdru, salmu granulas un graudus, gan malku, ogles un briketes. Turklāt šis katls ir ērti un viegli lietojams –  atbilstoši jaunākajām tehnoloģiju tendencēm to var kontrolēt izmantojot OPOP apkures katla vadības pulti.

Kāpēc izvēlēties SIA COMMODUS piedāvātos apkures risinājumus?

Veiksmīgai kombinētā apkures katla iegādei palīdzēs speciālisti, kas spēs profesionāli izvērtēt piemērotāko katla veidu konkrētajām vajadzībām, kā arī konsultēt par katla ierīkošanu. SIA COMMODUS pārstāv pasaules vadošo apkures katlu ražotājus un ir viens no līderiem apkures jomā Latvijā.

Uzņēmuma piedāvājumā ietilpst efektīvi un moderni augstākās kvalitātes apkures katli, turklāt uzņēmums pastāvīgi seko līdzi jaunākajiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem.

SIA COMMODUS profesionālā komanda palīdzēs izvēlēties kombinēto apkures katlu, kas nodrošinās konkrētajā situācijā piemērotāko risinājumu, ņemot vērā tādus aspektus kā komfortu siltajā periodā, augstu kvalitāti, zemu cenu, garantiju un iekārtu apkalpošanu.

Es dodu šādu pusreklāmu tikai tāpēc, ka man pašai nesen nācās izmantot viņu pakalpojumus. Šajā rakstā ”https://energospeks.lv/wp-admin/post.php?post=40&action=edit” Jums jau stāstīju par to, kāda atšķirība čuguna apkures katliem no tēraudā lietajiem.

Mana pieredze

Šoreiz pastāstīju vairāk par kombinētajiem apkures katliem. Bet vēl nepaguvu apskatīt visus apkures veidus – malka, kokogles, granulas, briketes, u.c. Nosolos to izdarīt kādā no nākamajiem rakstiem. Lai nu kā – es izmantoju Commodus pakalpojumus, jo vīra vecākiem sabojājās apkures katls. 

Lai arī tas nebija pirkts pie Commodus, es tomēr ieteicu viņiem šo kompāniju. Galu galā vīra vecāki uzticēja šo uzdevumu man. Es nezināju, kā citādi to uztvert, kā tikai un vienīgi uzticību. Ja es aizdomātos vairāk, varbūt man sāktu likties, ka viņi mani izmanto un galu galā – vai tad rūpēties par apkures katliem nav vīriešu uzdevums?

Tomēr es biju saprotoša. Tajā laikā es strādāju no mājām, turklāt tikai pusslodzi, tāpēc es biju viena no retajām, kura varēja savā darba dienā ieplānot šādas aktivitātes. Protams, ka es izpalīdzēju un ņēmu šādu uzticību tikai par labu esam. 

Commodus speciālisti viņu tērauda katlu salaboja, turklāt es uzzināju daudz kā jauna par kombinētajiem apkures katliem. Lai veicas apkures katlu izvēlē arī Jums!

 

Leave a Comment