Palīdzība vēl vajadzīga

Palidziba vel vajadziga

Japānas lielāko darba meklēšanas tīmekļa vietņu DIP Corp. dibinātājs un vadītājs lielāku optimismu pauž par valsts kopējo situāciju nodarbinātības jomā nekā par sarežģīto vidi, kurā jāveido jaunie uzņēmumi. «Japāna ražo darba ņēmējus, kas saņem algu, nevis biznesmeņus,» apgalvo Hideki Tomita, atsaucoties uz terminu, ko bieži lieto, izsmejot konservatīvos balto apkaklīšu darbiniekus, kurus biedē jebkāds risks.

Read more

Datu dublēšanas plāns

datu-dublesana

Uzņēmējs Ostins Makords man piedāvā dūmojošu, ar šķidro slāpekli piepildītu tasi. «Iemērciet tajā pirkstu. Slāpeklis tūlīt sāks iztvaikot.» Mēs iemērcam tasē pirkstus, un tā arī notiek. «Nopirkām tvertni, lai gatavotu saldējumu, taču mēs darām visādas dīvainas, neparastas lietas. Mēs esam sasaldē­juši vairākus datorus, un tie vienkārši sašķīst.»

Read more

Ēkas ieguldījums – saules baterijas!

solar cells

Vēl pāris desmitus gadus atpakaļ pāri laukiem slējās elektrības stabi un tie bija kļuvuši par pašsaprotamu daļu no lauku ainavas. Vai esat ievērojuši, ka lielā daļā tie pagaisuši bez vēsts? Tas tādēļ, ka jau kādu laiku atpakaļ atklājām, ka telefona un elektrības kabeļiem tomēr daudz labāk klājas zem zemes. Laiki mainās un nekas nestāv uz vietas. Līdzīgi ir ar saules baterijām.

Read more