Kārtridžu uzpilde zaļākai dzīvei

Par spīti tam, ka lielāko daļu darba laika pavadām strādājot ar dažāda veida modernām tehnoloģijām, mēs nevaram noliegt, ka arī klasiski risinājumi arvien ir patiesi nozīmīgi ikvienā darba procesā. Atliek vien paskatīties uz printera nozīmi jebkurā biznesā un kļūst skaidrs, ka papīra formāts arvien ir patiesi nozīmīgs.

Tieši tāpēc speciālisti, par kuriem vairāk uzzināsiet vietnē https://kartridzuuzpilde.lv/, mani pārliecināja par to, ka kārtridžu uzpilde ir viens no veidiem, kā samazināt liekus izdevumus un saudzēt dabu.

Printeru kārtridžu uzpildes salonā man izstāstīja, ka gandrīz visa veida printeru kārtridži ir atkāroti uzpildāmi, kas nozīmē, ka katru reizi, kad beigusies tinte, jauna to iegāde nav nepieciešama.

Visa veida atkārtoti uzpildāmi kārtridži

Meklējot vairāk informācijas sapratu, ka ir izdalāmi 2 veida kārtridži. To galvenā atšķirība veidojas no printeriem, kuros tie atrodas. Izdala klasiskos un visiem tik labi zināmos tintes un mazliet modernākos lāzerprinterus.

Kā uzzināju pavisam nesen, atkārtoti uzpildāmi ir abu veidu kārtridži – gan tintes, gan toneru kārtridži. Bezgalīgi uzpildāmi tie nav, taču vismaz 3 – 7 reizes tos uzpildīt varēšu. Šeit arī rodas ietaupījums – tā vietā, lai katru reizi pirktu jaunus kārtridžus, varu tos vienkārši uzpildīt.

Bet papētot dziļāk, es tomēr nesapratu vienu lietu. Vai salona darbinieki par to izdevīgumu tomēr būs samelojuši? Proti, ierakstot mājaslapas kārtridžu meklētājā, piemēram, printera modeli ‘’Canon i-SENSYS FAX-L140’’, firma piedāvā uzpildīt šī modeļa kārtridžu par 11 eiro, turpretī jaunu es varu iegādāties par 9 eiro. Arī to man salonā izskaidroja. Izrādās, ka:

1) atkārtoti uzpildot šo kārtridžu, es tikšu pie 10 – 40 % lielāka tintes daudzuma, kāds tur atradās, kad tikko nopirku printeri,

2) jaunais kārtridžs, ko firma piedāvāja, ir tā saucamais savietojamais kārtridžs, kas noteikti ir lētāks kā oriģinālais, tomēr šo kārtridžu es varēšu uzpildīt mazāk reizes kā oriģinālo.

Turklāt nevis jaunu kārtridžu pirkšana, bet to uzpilde ir draudzīgāka arī dabas resursiem. Ļoti aizraujoši par to stāsta arī kāda youtube vlogere saistošajā video, kuru iesaku noskatīties: https://www.youtube.com/watch?v=fwfWRrvZfpE

Kā atkārtoti pildāmi kārtridži ietekmē drukas kvalitāti

Šis patiešām ir viens no jautājumiem, kas arī mani sākotnēji satrauca. Es neticēju, ka pēc atkārtotas kārtridžu uzpildīšanas drukas kvalitāte nekādā veidā netiktu ietekmēta.

Tomēr manis izvēlētā kārtridžu uzpildes servisa speciālisti mani pārliecināja, ka veicot darbu atbilstoši visiem nozares standartiem, drukas kvalitāte nekādā veidā netiks ietekmēta. Un tieši tāpēc tā vietā, lai iegādātos jaunus kātrirdžus, es izvēlējos veikt atkārtotu to uzpildīšanu.

Kārtridžu uzpilde tavam biznesam

Iespēja ietaupīt, pateicoties printera kārtridžiem, manā ikdienas biroja darbā spēlē lielu lomu. Un tāpēc jau kādu laiku esmu pētījusi to, kā darbojas kārtridžu atkārtota uzpilde un, vai tie nepievils, kad materiāli būs jādrukā lielā apjomā.

Jāsaka, ka esmu patīkami pārsteigta par to, ka drukas kvalitāte tik tiešām nemainās un to visu ir iespējams panākt ar būtisku ietaupījumu.

Ko es ar to visu vēlos teikt? To ka šādu pakalpojumu sniedzēju piedāvātais serviss tik tiešām var radīt būtiskas pārmaiņas tajā, kā veicam dažādus, ierastus ikdienas darbus. Un, ja papildus visām ērtībām, tas turklāt ļauj arī ietaupīt, neredzu pilnīgi nekādus iemeslus, lai tas netiktu izmantots.

Kā pašam parūpēties par kārtridža ilgdzīvi

Tomēr meistari no https://kartridzuuzpilde.lv/ pavēstīja, ka ir kāds noteikums, kas  jāievēro arī pašam printera lietotājam. Ļoti vienkārši – printeris ir jālieto regulāri! Tas gan attiecas tikai uz tintes printeriem. 

Printeri nedrīkst atstāt novārtā, jo tajā esošā kārtridža tintes galviņa pēc ilgas neizmantošanas var vienkārši izžūt. Ja tas ir labojams, tad piedāvātajā servisā, tāpat kā citas detaļas, – arī to var atjaunot. Turpretī kārtridži lāzerprinteriem drīkst tikt atstāti novārtā, bez lietošanas pat dažus gadus. Tikai jārūpējas, lai tiem nepiekļūst gaisma un mitrums.

Tā kā man ir iespēja nepieciešamos papīrus izprintēt darbā, tad šo iespēju šada tad izmantoju arī savām personīgajām vajadzībām… Atzīsimies, kurš gan tā nedara, vai ne? Šad tad taču jāprintē darba lapas bērniem, receptes, teātra biļetes un tamlīdzīgi. Turklāt šajā pandēmijas laikā zilie ekrāni daudziem jau noriebušies, tādēļ daudz labprātāk tiek izvēlēts izmantot taustāmos uzskates līdzekļus.

Es, personīgi, visvairāk drukāju receptes. Diemžēl pandēmijas laiks prasa dzīvot taupīgāk arī uzņēmumu aprindās, tādēļ arī mūsu vadība sāka visus izdevumus kontrolēt vēl vairāk. Man neļāva drukāt pat receptes. Es gan nenobēdājos, jo mājās arī ir printeris. Taču…

Printera kārtridžs rādīja zīmi, ka tinte tajā ir beigusies. Jocīgi, jo kopš iepriekšējās uzpildes to lietoju vien pāris reizes. Neko darīt. Gāju uz to pašu servisu, kur mainīju kārtridžus arī darba vajadzībām.

Izrādās, ka kārtridžs nemaz nebija tukšs, bet bija jāiztīra tā saucamā printējamā galviņa. Pusstunda un gatavs. Es tikmēr izdzēru kafiju vietējā bufetē un mans darba dienas vakars izvērtās drusku citādāks nekā parasti. 🙂

Leave a Comment