Vislabākā fizioterapija Rīgā

vislabākā fizioterapija Rīgā

Rīgā pieejami daudzi speciālisti – fizioterapeiti. Fizioterapeits ir īpaši apmācīta ārstniecības persona un vienlaikus arī funkcionālais speciālists, kas ir spējīgs un varošs izvērtēt cilvēka fizisko stāvokli, analizēt tā ietekmi uz ikdienas aktivitātēm un otrādi. Tāpat speciālists izskata arī fiziskā stāvokļa iespējamo saistību ar sāpēm un slimībām, kā tās ietekmē ikdienas rutīnas. Fizioterapeits rūpīgi iepazīsies ar pacientu, izvērtēs slimības vēsturi, uzdos jautājumus un veiks attiecīgās pārbaudes. Pēc tam tiek noteikti terapeitiskie mērķi, kas jāsasniedz ar fizioterapijas palīdzību. Vislabākā fizioterapija Rīgā atsevišķās klīnikās piedāvā augsta līmeņa servisu un garantētu rezultātu.

Kad tā ir nepieciešama?

Fizioterapija ir nepieciešama, ja tiek novērotas fiziskā stāvokļa izmaiņas, kas var būt akūtas jeb pēkšņas, vai hroniskas jeb pastāvīgas. Tāpat var būt arī ikdienas aktivitāšu radītas izmaiņas.

Akūtas fiziskā funkcionālā stāvokļa izmaiņas ir pēkšņas traumas, kas lielākoties ir iegūtas veicot fiziskas darbības, piemēram, izmežģīta potīte, muskuļa sastiepums utt. Hroniskas funkcionālā stāvokļa izmaiņas ir gadījumos, kad tiek diagnosticētas novirzes no fiziskās veselības normas, piemēram, dažādas mugurkaula problēmas, traumas un sāpes mugurā.

Vislabākā fizioterapija Rīgā arī šādas salīdzinoši smagākas problēmas ir iespējams novest līdz normālam stāvoklim un panākt, ka trauma vai sāpes neprogresē.

Mūsdienās ļoti izplatīta problēma ir fiziskās funkcionālās stāvokļa izmaiņas, kas radušās ikdienā. Tā ir ierastā darba vides slodze, kas ir novērojama gandrīz katram biroja darbiniekam, nepareiza sēdēšana, mazkustīgs dzīvesveids, kad pacients jūt nemitīgas sāpes, diskomfortu un muskuļu saspringumu. Arī šajos gadījumos fizioterapija Rīgā visiem smalko galdiņu urbējiem būs ļoti piemērota.

Kā notiek fizioterapijas Rīgā ārstniecības process?

Fizioterapeits izmanto dažādas metodes, kas var palīdzēt pacientam:

  • Analizē stāju un gaitu;
  • Izvērtē pašsajūtu;
  • Izvērtē kustības un muskuļu funkcijas – vai tās atbilst normai;
  • Vērtē reakciju uz slodzi;
  • Novērtē elpošanas funkciju.

Ja ir nepieciešami papildus izmeklējumi vai analīzes, pacients tiek nosūtīts pie citiem speciālistiem. Fizioterapija noteikti ieteicama, ja ir kustību traucējumi, sāpes, jāatveseļojas pēc traumas, ir nervu sistēmas saslimšanas, sirds un asinsvadu slimības, problēmas ar locītavām, kauliem utt.

Fizioterapijas Rīgā ārstēšanās process.

Fizioterapijā Rīgā un arī citur Latvijā izmanto vai nu aktīvo vai pasīvo fizioterapiju. Aktīvā terapija norāda uz aktīvo pacienta iesaisti, savukārt pasīvā nozīmē, ka pacients pats neiesaistās, bet viņam palīdz fizioterapeits ar dažādām masāžām, muskuļu stiepšanu, teipiem un citām metodēm.

Fizioterapija arī profilaksei.

Protams, ka fizioterapija Rīgā vēlama arī profilaktiski, lai pārliecinātos, ka viss kārtībā, vai saņemtu rekomendācijas par, piemēram, ieteikumiem neergonomiskas darba pozas, kopējai veselības nostiprināšanai un saslimšanu profilaksei.

Es pie fizioterapeita

Arī es uzzināju, ko nozīmē fizioterapija Rīgā. Diemžēl savā sēdošajā darbā nonācu tik tālu, ka izzuda motivācija pat doties uz savu mīļāko sporta nodarbību – peldēšanu. Nevienam neiesaku nonākt šādā stadijā. Tā ir izdegšana, par kuru runājuši jau daudzi vēl pirms manis.

Par spīti tam, cik tas daudz jau ir analizēts, cilvēki tāpat šai bedrē iekrīt. Varbūt tas ir tas latvieša darba tikums, varbūt pat finansiālā ierobežotība, kas nospiež.

Lai nu kā, arī es tur nonācu un pati nespēju ar to tikt vairs galā. Drausmīgi sāpēja spranda, līdz ar to arī galva un visbeidzot arī mugura. Darba spējas kļuva niecīgas un prieks par katru nodzīvoto dienu samazinājās.

Es vienmēr biju domājusi, ka es nebūšu tā, kurai būs depresija. Man arī nebija. To es nebūtu pieļāvusi. Es domāju, ka daudzi cilvēki ar to kļūdās. Uzskata, ka viņiem ir depresija un lūdz ārstam zāles. Kā man teica arī mana pozitīvā fizioterapeite – visbiežāk visdrūmākajā stāvoklī mēs nonākam tad, kad pārstājam aktīvi kustēties.

Tas ir tieši tik vienkārši, cik tai pašā laikā arī sarežģīti. Visi taču zina, cik grūti atsākt skriet tad, kad tas nav darīts vismaz 3 mēnešus. Fiziskais slinkums ir viens no lielākajiem pieaugušo ienaidniekiem.

Starp citu, varu ieteikt arī fizioterapijas veidu – slinga terapija. Brīnišķīgas nodarbības jo sevišķi tiem, kuriem grūti izturēt pildīt jau pierastos vingrinājumus. Šī slinga terapija ir kas citādāks un ir ārkārtīgi vērtīgs, jo īsā laika posmā nostiprina ķermeņa dziļos muskuļus, kuri atbild par mūsu stāju un izturību.

Taču fizioterapija Rīgā man krietni palīdzēja un to dara joprojām. Ārste man parādīja brīnišķīgus vingrinājumus,  kā arī sniedza veselu masāžas kursu, izmantojot ēteriskās eļļas. Es jūtos labāk kā nekad, un jau sūtu CV uz citiem darbiem, kur būtu iespēja arī nedaudz fiziski pakustēties.

Leave a Comment