Vērtīgi rokas pulksteņi – Šveices kvalitāte Latvijā!

Patiesībā nav dārgu aksesuāru – ir tikai lietas, ko mēs varam vai nevaram atļauties. Šveices rokas pulkstenis viennozīmīgi ir ieguldījums ilgtermiņā, jo katra sīkākā detaļa noslīpēta un pārdomāta, lai sniegtu labāko, ko vien pulksteņmeistari var piedāvāt. Tie kalpo nevainojami un nenogurstot turpina fiksēt sava īpašnieka laimīgo mirkļu hroniku un tā ir ārkārtīgi svarīga misija, kas jāizpilda nevainojami. Īsts luksus laikrādis pasvītros personību un individualitāti, jo ne katrs cilvēks ir spējīgs tos nēsāt. Tas ir smalks, izsmalcināts un elegants simbols sasniegumiem, ko atpazīs līdzīgi domājošie.

Vērtīgi rokas pulksteņi ir trešā lielākā Šveices eksporta nozare, kas ienes valstij būtiskus ieņēmumus. Tieši šeit meistari gadsimtiem ilgi ir attīstījuši un veidojuši dizaina un tehnoloģiskos jauninājumus, tādējādi padarot Šveici par izcilības centru. Šveice var lepoties ar daudziem atklājumiem, jo te bijusi pirmā pulksteņu ģilde, izgudrots pirmais pastāvīgais pulkstenis, pirmais rokas pulkstenis, pirmais ūdensnecaurlaidīgais un kvarca pulkstenis.

Arī Latvijā iespējams pārbaudīt šo izcilību, baudot pilna servisa centru Baltic Watches, kas strādā tikpat precīzi, kā Šveicē.


Pulksteņu tēma mani nudien ir ieinteresējusi, tādēļ turpinu šo tēmu arī šajā rakstā. Iepriekšējā rakstā stāstīju par Chrono.lv (https://energospeks.lv/vertigi-rokas-pulksteni-sveices-kvalitate-latvija.html), kas ir liels ekskluzīvo rokas pulksteņu un rotas lietu interneta veikals, kas turklāt stāv līdzās arī Baltic Watches salonam, par kuru vairāk stāstīšu šodien. Arī Latvijā iespējams pārbaudīt šo izcilību, baudot pilna servisa centru Baltic Watches, kas strādā tikpat precīzi, kā Šveicē.

Augstākā līmeņa servisa centrs Latvijā

Uzņēmums Baltic Watches specializējies darbam ar Šveices rokas pulksteņiem ar perfektu mehānismu, ko amata meistari gatavo jau no 16.gs.vidus, līdz ar to uzstādīta ārkārtīgi augsta kvalitātes mēraukla. Baltic Watches ir pilna servisa pulksteņu centrs, kas piedāvā:

  • iegādāties,
  • uzpirkt,
  • kā arī veikt apkopi Šveicē ražotiem pulksteņiem ar jebkādas sarežģītības pakāpes defektiem.

Baltic Watches ir arī pulksteņu veikals veikalā Rīgā, Jāņa ielā 3 un interneta veikals balticwatces.com, kur apskatāmi gan klasiski, gan mūsdienīgi laikrāži ikviena gardēža gaumei- mirdzoša tērauda, mūsdienīgi funkcionāli kvarca vai mehāniskie pulksteņi parāda nēsātāja būtību. Lai piemērotu savu ikdienas pulsu katrai dzīves situācijai, mēs izvēlamies atbilstošu aksesuāru – sportisku, biznesa videi vai atpūtai paredzētu pulksteni. Izvēloties Šveicē ražotu rokas pulksteni, tas nevainojami kalpos ar precizitāti un izsmalcinātību katrā niansē.

“Pulksteņi ir mana kaislība, aizraušanās un darbs, kam esmu veltījis vairāk nekā desmit gadus savas dzīves. Kaut mūsu ikdienā ienākušas dažādas multifunkcionālas ierīces un iekārtas, kas, paralēli visam, informē arī par pareizu laiku, pulksteņu vērtība nepavisam nav mazinājusies. Mūžīga klasika jebkuros laikos. Baltic Watches – tas ir manis noietā profesionālā ceļa sava veida kopsavilkums un rezultāts. Sapņa piepildījums par pilna spektra pakalpojumu pulksteņu centra izveidi, kas ietvertu ne tikai pārdošanu, bet arī pulksteņu remontu,” atzīmē Baltic Watches vadītājs Ģirts Strencis.

Profesionālākie rokas pulksteņu meistari

Pulksteņu meistara arods ir ļoti sens, tomēr arī šiem profesionāļiem ir jāiet soli solī ar tehnoloģisko attīstību. Lai pārliecinātos par meistaru profesionalitāti un attīstību, Baltic Watches pulksteņu meistari katru gadu apmeklē Bergeon rūpnīcu Šveices pilsētā Leloklā, lai klātienē iepazītos ar pulksteņu inženierijas jaunākajiem risinājumiem un inovācijām.

Tā nu gadījies, ka arī es pat vienreiz esmu iemaldījusies šai rūpnīcā. Tā bija kora ekskursija Bernē, no kuras netālu atrodas Lelokla ar Bergeon rūpnīcu. Uzskatāmībai, šeit tu vari apskatīt, kā tur gāja arī kādai citai tūristu grupai: https://www.youtube.com/watch?v=02X2GAfT1KA. Vērtīgiem rokas pulksteņiem ir nepieciešama arī tik pat izsmalcināta apkope vai remonts. Ne visus pulksteņus var atvērt ar parasto metāla 1 eiro skrūvgriezi.

Nav noslēpums, ka Šveice ir viena no visattīstītākajām valstīm Eiropā. Tā ir pulksteņu meka, kura vislabāk zina, kā šie pulksteņi ir jātīra, jāatjauno vai nedod Dievs – kādreiz arī jāsalabo. Rūpnīcas ekskursijas vadītājs bija izteikti atraktīvs. Viņš par šo rūpnīcu stāstīja no vienkāršā cilvēka skatu punkta.

Padomājiet – vai izsmalcinātie Šveices rokas pulksteņi vienmēr izdodas perfekti? Pat, ja visas sastāvdaļas izdevies izveidot tuvu perfektumam, vai cilvēks vienmēr varēs tās savietot milimetrs milimetrā? Lūk, tur arī slēpjas luksus pulksteņu burvība. Pārsvarā tas ir 100 % roku darbs. Padomājiet, vai 100 % precizitāti var prasīt no meistara, kas katru darba dienu to vien dara, kā vienu pie otras liek pulksteņa detaļas?

Tāpēc jau pat lielajās rūpnīcās, kur tas ir kaut vai 99 % roku darbs, tiek saražoti apmēram tikai 100 pulksteņi gadā. Ne visi izdodas un ne visus brāķus izdosies arī uzreiz pamanīt. Tie, kuriem radies kāds defekts, nepieciešams remonts, ko, pateicoties arī Bergeon rūpnīcai Šveicē, Latvijā vislabāk pieprot Baltic Watches pulksteņu meistari. Ja jums kaut reizi dzīvē nāktos sacensties šautriņu mešanā ar pulksteņu meistaru – Jūs noteikti zaudēsiet. Tāda precizitāte nav salaužama!


Leave a Comment