Tvaika nosūcējs – palīgs un lieliska izvēle jebkuram

Lai pagatavotu gardas vakariņas vai brokastis, nepieciešama vien iztēle, pāris produkti un laba plīts uz kuras to visu sajaukt kopā gardā simfonijā. Tomēr, ak vai, pēc tādām izklaidēm bieži vien ne tikai virtuve smaržo pēc gardām pankūkām, bet tās saožamas visā mājā. Ja kāds no kaimiņiem nāk ciemos un vēlas piebiedroties, ir laiks apdomāt tvaika nosūcēja iegādi un ievietošanu savā virtuvē.

Šobrīd saskaramies ar problēmu, ka lielai daļai dzīvojamā platība ir visai neliela un šķiet, ka tvaika nosūcēji virtuvei to padarīs vēl mazāku.  Līdz šim lietderīgi izmantotais skapītis, kurā likām krūzes, drīz būs aizņemts ar milzīgu metāla trubu, kas ne vien izskatās nepievilcīgi, bet arī mainīs visu izkārtojumu un traucēs nolikt sadzīves lietas tur, kur vēlamies. Šis priekštats ir diezgan kļūdains, jo šobrīd iebūvējamie tvaika nosūcēji ir pavisam nelieli un arī trubas, kas no tiem iziet ir pietiekami mazas, lai iemīļotais skapītis netiktu aizņemts ar metāla briesmoni.

Kas jāapsver pirms tvaika nosūcēja pirkšanas?

Otrs aspekts, kas varētu nobiedēt, ir cena. Tā taču ir virtuves tehnika, noteikti būs nelietderīgi izmesta nauda, vēl jo vairāk, ja gatavojam reti. Arī tā nav patiesība. Šobrīd šīs ierīces pieejamas par ļoti pieņemamu cenu un pat ja gatavojat vien brīvdienās, noteikti pēc tam sev teiksiet paldies par šo izvēli, jo izejot no mājas neviens vairs nejautās: “Vai Tev somā paslēptas karbonādes? Tu tā interesanti smaržo”.

Nelieli tvaika nosūcēji virtuvei, kas paredzēti mazām telpām, kurās netiek intensīvi gatavots, pieejami sākot no 50 eiro. Varbūt šķiet, ka tas varētu ietekmēt kvalitāti un no tādas ierīces dižas jēgas nebūs, tad arī tie ir tikai maldi. Ierīces ir pietiekami jaudīgas un labi pilda savu funkciju, ja ir pareizi pievienotas. Arī mazām, pilnībā iebūvējamām ierīcēm ir tieši tās pašas funkcijas, kas lielām un profesionālām iekārtām. Maināmi iesūkšanas ātrumi, gaisma, kā arī noņemami un mazgājami filtri.

Var iegādāties arī lietotu

Mani draugi, kad iekārtoja jauno kafijotavu, piemēram, nopirka lietotu tvaika nosūcēju. Nekāda vaina. Vecie tvaika nosūcēja saimnieki vēlējās no tā atbrīvoties, jo bija pienācis iegādāties jaudīgāku. Viņu ēdināšanas bizness sāka attīstīties – ēdienu piegādes, jāgatavo daudz, tāpēc pa vidu jāpagūst  kārtīgi izvēdināt telpas, lai arī restorānā sēdošajiem atmosfēra būtu patīkama.

Lai nu kā, draugu kafejnīcā ar lietoto tvaika nosūcēju ir pietiekami. Viņi cep tikai bulciņas, maizītes, kas tāpat cepās krāsnīs, tādēļ dūmu nav daudz. Ceru, ka viņiem viss izdosies! Pagaidām, pie viņiem ciemojoties, izplatās tikai ļoti kārdinoša konditorejas smarža, tā ka tvaika nosūcējs lieliski pilda savu funkciju! Ja mājās brokastis ieēst ir gana grūti, tad pie viņiem tā nebūs problēma – kuru gan neiedvesmos tikko ceptu smalkmaizīšu aromāts, tikko maltas kafijas smarža, jauka fona mūzika un apkārt esošie, tik dažādie ļautiņi?

Līdz šim varbūt šķitis, ka tvaika nosūcējs nav nepieciešamība un bez tā var iztikt, tomēr, ir vērts apdomāt tāda iegādi. Izvēli var būt grūti izdarīt neko nezinot par šo tēmu, tāpēc ir vērts doties uz dalder.lv un palasīt pieejamās specifikācijas par dažādām ierīcēm, kas palīdzēs pieņemt pareizo lēmumu.

Leave a Comment