Podologs Gunita Brokāne – speciāliste pēdu aprūpē

podologs-gunita-brokane-1

Podologs ir pēdu aprūpes speciālists, kam ir padziļinātas zināšanas par kāju slimībām un traucējumiem. Šie speciālisti ne tikai novērtē pēdu un kāju veselības stāvokli, bet veic arī ārstniecisko pedikīru, infekciju kontroli, ādas un nagu pataloģiju diagnosticēšanu un ārstēšanu u.c.

Ar ko ārstnieciskais pedikīrs atšķiras no klasiskā pedikīra?

Mūsdienās skaistuma un SPA saloni piedāvā standartizētas manikīra un pedikīra procedūras, kas nozīmē, ka klienti ar cukura diabētu, vai tie, kas cieš no ieaugušiem kāju nagiem, ādas vai nagu infekcijām vai citiem traucējumiem nesaņem pienācīgu aprūpi. Pēdu problēmu gadījumā ir nozīmīga ne tikai estētiskā aprūpe, bet tieši problēmu novērtēšana, aprūpe un ārstēšana.

Ārstnieciskais pedikīrs ir risinājums tādu problēmu gadījumā kā ieauguši nagi, kārpas, ādas un nagu sēnītes, ādas sabiezējumi, saplaisājusi āda, nagu deformācija u.tml. Problemātisku pēdu aprūpē podologs izmanto speciālas podiatrijas iekārtas un ārstnieciskos pēdu kopšanas līdzekļus. Procedūra notiek telpā ar augstiem higiēnas standartiem, kur vienlaicīgi netiek apkalpoti vairāki klienti. Tas nozīmē, ka pacientam nav jājūtas neērti par savu problēmu.

Kur meklēt prasmīgu podologu?

Jāņa Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnika jau 10 gadus ir ādas slimību centrs, kur strādā zinoši un pieredzējuši speciālisti. Klīnikas darbinieku vidū ir arī podologs Gunita Brokāne, kas ir ieguvusi attiecīgo medicīnisko izglītību un ir Latvijas podologu biedrības locekle. Pateicoties vairāk kā 5 gadu pieredzei, ārste sniegs vislabākos ieteikumus iespējami ātram problēmas risinājumam.

Ārstēšanās process katram klientam, protams, atšķirsies, tomēr sākumā ir vispārējā vizīte, kuras laikā tiek veikta stāvokļa apsekošana un notiek konsultācija. Pēdu aprūpes speciālista konsultācija 30 minūšu garumā izmaksās tikai 10 eiro. Pēc tam seko personalizēts ārstēšanās kurss.

Klīnikā jūsu pēdu veselības nodrošināšanai tiek piedāvātas dažādas procedūras, to vidū: ārstnieciskais pedikīrs, atsevišķu pēdu problēmzonu apstrāde, nagu apstrāde un lakošana ar UV laku, nagu pārklāšana ar ārstniecisko laku un apavu dezinfekcija.

Ārstnieciskais pedikīrs maksā 25 eiro, kas nozīmē, ka tas ir teju tādā pašā cenu līmenī vai pat lētāks (atkarībā no vietas, kur to izvēlas veikt) par klasisko pedikīru, bet ar daudz lielāku ieguldījumu kāju pēdu veselībā.

Pārējās procedūru izmaksas iespējams uzzināt klīnikas mājas lapā: www.dermatologs.com. Ja mājas lapā neatrodat atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem, tad ar klīnikas speciālistiem var sazināties arī elektroniski, rakstot uz info@dermatologs.com vai arī zvanot + 371 28699111.

Ārstniecisko pedikīru var izmantot ikviens, kas vēlas aprūpēt savas pēdas pie speciālista, dzirdēt ieteikumus, kā pēdas kopt ikdienā ne tikai vasaras laikā, kad svarīgi, lai kājas izskatās labi atsegtajos vasaras apavos, bet arī ziemā, kad bieži vien tām pārlieku jāsvīst mākslīgo materiālu apavos vai zeķēs.

Atcerieties – vienā rakstā jau minēju, ka man pašai reiz bij izveidojusies pēdu problēma, proti, man bija uzmetusies varžacs. Arī šajā gadījumā jāvēršas pie podologa. Manu pieredzi varat izlasīt šeit: https://energospeks.lv/vislabaka-fizioterapija-riga.htm

Īkšķa kauliņa deformācija

Pieminētajā rakstā neko nepastāstīju par otru problēmu pēdu zonā. Man no mammas ir iedzimta īkšķa kauliņa problēma. Proti, tam ir izvirzījums uz āru. Esmu jau daudz ko par to lasījusi. Visvairāk mani nomierināja fakts, ka ar šādu problēmu saskārās arī gana daudz citu cilvēku.

Nevienam cilvēkam negribas savā ķermenī ieraudzīt kaut 1 kroplību. Taču, izlasot, ka neesmu vienīgā, bija daudz vieglāk ar to samierināties. Turklāt daudzi raksta, ka to var daudz maz koriģēt, izmantojot speciālu ierīci – īkšķa fiksētāju.

Bieži vien pēc kursa beigām svarīga ir turpmākā aprūpe un arī par to informē podologs, sastādot individuālo programmu veselības uzturēšanai. Nopietnāku problēmu risināšanā pēdu aprūpes speciālists strādā roku rokā ar citiem speciālistiem, tostarp dermatologiem, nepieciešamības gadījumā ortopēdiem, ģimenes ārstiem u.c.

Leave a Comment