Klimata katastrofas atskaite: Pasaulei līdz 2070.gadam jābūt neitrālai.

Jauni pētījumi liecina, ka nesenie klimata solījumi nav pat tuvu tam, lai novērstu bīstamu uzskaršanu. Pasaules līderi sanāksmē, Limā, nākamajā mēnesī tiksies, lai sāktu gadu garu procesu jauna klimata līguma kalšanai, bet ANO brīdina, ka laiks nav viņu pusē. Virsrakstu-ķerošie solījumi būtiski samazināt siltumnīcas efektu ir piemīlīgi, un varbūt pat daudzsološi, bet pasaule joprojām virzās uz bīstamu, potenciāli katastrofālu, sasilšanu.

Ja mēs nevēlamies tādu likteni, nepieciešams apstāties pilnībā. Un mēs tuvojamies uz nepieciešamību to izdarīt ne vēlāk kā 2070.

Iemesls kāpēc pasaule izvirzīja sarunu priekšplānā, lai atgādinātu, ka jāierobežo globālā temperatūra. Uzvarošais būtu vienošanās, kas samazina izmešus pietiekami zemu, uz ko pasaule parakstījās 2009. gadā, lai sasniegtu mērķi: 2 grādus pēc Celsija skalas. Izmešu starpība, ko šis pētījums analizē, ir tā platā plaisa starp mērķa temperatūru un to, ko mēs darīsim lietas labā.

Tas ir svarīgi: Globālais emisiju jeb izmešu daudzums sasniegs aptuveni 46 Miljardus tonnu 2030. gadā, sacīts ziņojumā. Pat pie jauniem solījumiem mēs stūrējam uz 15 līdz 19 Miljardiem vairāk. Apskatot, izmešu daudzums turpinās kāpties līdz pat 2050. gadam, kas pazīstams arī kā „par vēlu”!

No turienes, tā ir izmisīga skriešanā līdz nulles emisijām, lai gan mums nav jāaptur visi fosilie kurināmie līdz 2070. gadam. Vienkārši nepieciešams sasniegt „oglekļa neitralitāti”, kas nozīmē visu kas sadedzināts mums nepieciešams kompensēt – teiksim, stādot kokus, nākot klajā ar novatoriskiem veidiem kā izsūkt oglekļa gāzes no atmosfēras u.tml. „Pieņemot mērus tagad, samazinam sāpīgus ierobežojumus nākotnē.”, sacīja Achim Steiner, UNEP direktors. Pētījums sniedz lielu devu realilātes sarunu procesam. Šodien dzimušie cilvēki varētu redzēt kā tas izvērtīsies nākotnē un cik daudzsološa tā būs.

Avots: Salon

Leave a Comment