Kas ir drošas braukšanas skola?

DBS_jaunie

Braukšana sabiedriskajos transportos nav nedz komfortabla, nedz izdevīga, tādēļ aizvien vairāk cilvēku izvēlas iegūt auto vadītāja tiesības un iegādāties savu personīgo pārvietošanās līdzekli. Ja pirms aptuveni sešdesmit gadiem sava automašīna bija tikai retajam, tad mūsdienās tā ir pavisam ierasta parādība, un to apliecina ilgstošie sastrēgumi darbadienu vakaros uz pilsētas galvenajām ielām.

Latvija starp citām Eiropas valstīm īpaši negatīvā veidā izceļas ar cilvēku skaitu, kas gājuši bojā uz ceļa, un tas ir nopietns iemesls, kādēļ plašajā autoskolu piedāvājumu klāstā izvēlēties autoskolu, kuras instruktori un pasniedzēji ir savas nozares vislabāk sagatavotie speciālisti.

Autoskola, kuras nosaukums sevī ietver tās galveno mērķi, ir autoskola DBS jeb Drošas braukšanas skola, un tajā iespējams apgūt gan dažādu kategoriju (A, AM, B) vadīšanas prasmes, gan arī citus kursus, kuri palīdz uzlabot zināšanas, prasmes un kļūt par profesionālu un par sevi pārliecinātu ceļu satiksmes dalībnieku.

Drošas braukšanas skola piedāvā apgūt drošas un ekonomiskas braušanas kursus, kuru mērķis ir iemācīt katram auto vadītājam savlaicīgi paredzēt bīstamas situācijas un pareizi reaģēt uz tām, tādējādi samazinot autoavāriju un citu nepatīkamu atgadījumu skaitu. Šī kursa laikā tiek apgūtas arī tādas zināšanas, ar kuru palīdzību iespējams ietaupīt līdz pat 15% degvielas, kā arī citas ikdienas satiksmē noderīgas lietas.

Drošas Braukšanas skolā šos kursus iespējams iziet vienas dienas laikā. Programmas sadalījums ir sekojošs: divas stundas teorētiskā apmācība, trīs stundas praktiskās nodarbībās poligonā, kā arī vēl papildus divas stundas ekonomiskas braukšanas apmācības.

Tiem, kas vēlas pārbaudīt savus spēkus un būt pārliecinoši vadītāji jebkurās situācijās, DBS jeb Drošas braukšanas skola piedāvā kursus, kuru mērķis ir sagatavoties drošai braukšanai slidenos un bīstamos apstākļos.

Šie kursi notiek īpaši sagatavotā poligonā, kurā tiek imitēti ziemas apstākļi, un katram vadītājam tiek dota iespēja pārbaudīt savu reakciju, sastopoties ar negaidītiem šķēršļiem, pareizi izbraukt līkumus, kā arī iemācīties novērtēt bremzēšanas ceļu slidenā laikā. Tiem, kas vēlas ne tikai kļūt par drošākiem vadītājiem, bet arī pierādīt sev savas spējas, tiek dota iespēja attiecīgo uzdevumu izpildīt, uzņemot laiku.

Drošas braukšanas skola ir parūpējusies arī par motobraucējiem, izveidojot drošas braukšanas apmācību programmu, kuras ietvaros, līdzīgi kā drošas braukšanas apmācībās autovadītājiem, tiek sniegtas zināšanas, kā izvairīties no bīstamām situācijām un kā tādās rīkoties.

Kursa programmas ietvaros motobraucējiem tiek dota iespēja uzzināt arī motobraukšanas īpatnības, kuras izzinot, iespējams izvairīties no nepatīkamām situācijām, pasargāt sevi un apkārtējos, kā arī ceļu satiksmē justies daudzas reizes drošāk.

Mūsdienās bieži vien gribam visu lēti un pēc iespējas ātrāk. Tā kā robežas ir vaļā, paplašinājies ir arī pieejamo preču un pakalpojumu klāsts. Lai arī mums šķiet, ka attīstībā ejam uz augšu, ceļu satiksmes negadījumus joprojām piedzīvojam. Tiesa, kopš 2004. gada tie ir samazinājušies vismaz 2 ar pusi reizes, taču pēdējo 5 gadu laikā skaitlis palicis diezgan nemainīgs – 200, 300 negadījumu vairāk vai mazāk.

Es pati šajā auto skolā izmantoju iespēju atsvaidzināt savas jau pirms dažiem gadiem iegūtās autovadītājas prasmes. It kā jau ar mašīnu arī brālis brauc, varēju pabraukt arī ar viņu, taču vēlējos vairāk profesionālu aci un attieksmi.

Tā nu sanāca, ka nebraucu ar mašīnu veselu gadu, jo to laika posmu dzīvoju Anglijā. Man tur nebija ne mašīnas, ne tādas naudas, lai to uzturētu. Izdevīgāk bija izmantot vilcienu vai metro, lai nokļūtu vēlamajos galamērķos. Atjaunot praktiskās un teorētiskās iemaņas ir lieliska iespēja visiem, kas sanācis ieturēt pauzi autovadīšanā. Man vajadzēja 2 nodarbības, lai uz ceļa atkal justos droši.

Neatkarīgi no izvēlētās autoskolas un to piedāvātajām apmācībām, katram auto vadītājam vajadzētu ievērot ceļu satiksmes noteikumus, domājot gan par savu, gan citu cilvēku drošību, rīkoties apdomīgi, būt vērīgiem un uzmanīgiem, lai samazinātu dažādu negadījumu risku.

Leave a Comment