Izdevīgs siltumsūknis ir realitāte

siltumsūknisSarežģītā izvēle.

Domājot par savu personīgo māju, ikviena ģimene saskaras ar nopietnu jautājumu – kādu apkures sistēmu labāk izmantot? Tirgū ir plašs piedāvājums ar apkures katliem, tāpat var izmantot ar gāzi vai elektrību vadāmas apkures iekārtas un sistēmas.

Tomēr skatoties ilgtermiņā, ikviens no mums vēlas dzīvot gan videi draudzīgi, gan izdevīgi vienlaicīgi. Situmsūknis ir lielisks veids, kā apvienot abas šīs lietas – ietaupīt un kļūt par zaļāk domājošu sabiedrības pārstāvi. Izdevīgs situmsūknis nav tikai fantāzija – perspektīvā skatoties tas patiešām var būt jūsu labākais pieņemtais lēmums.

Ko tas īsti nozīmē?

Šī iekārta ir viena no modernākajām, un nu jau arī populārākajām, alternatīvajām apsildes iekārtām, kas izmanto lieliskos atjaunojamos dabas sniegtos resurus. Šie avoti ir zeme, ūdens un gaiss. Tas arī parāda iekārtas ekoloģiskumu. Ir dažādu veidu siltumsūkņi:

  • Gaiss-gaiss;

  • Gaiss- ūdens;

  • Zemes.

Visvienkāršākais ir “gaiss-gaiss” siltumsūknis. Tas ir līdzīgs kondicionierim, tikai tas ir izmantojams arī gada aukstajos mēnešos telpu sildīšanai. Ražotāji parasta iesaka klasisko kondicionieri sildīšanas režīmā izmantot, ja āra gaisa temperatūra ir līdz mīnus 5 grādiem pēc Celsija, kamēr siltumsūknis spēj telpas apsildīt līdz mīnus 25 grādiem.

Ja nolemsiet izmantot šo veidu, tad iespējams ātri uzsildīt telpas, līdz ar to nodrošinot pilnībā automatizētu apkuri. Gadījumos, kad piemērotākais ir šāda veida sūknis, tā lietotāji tos izmanto dzīvokļos, vasarnīcās, mazās mājās. Nereti tos ir izdevīgi izvēlēties, ja nav pieejama centrālā apkure. Iekārta ir klusa, un pateicoties ierīkotajiem filtriem, arī attīra gaisu no putekļiem un baktērijām.

Gaiss–ūdens siltumsūkņu veids.

Gaiss-ūdens siltumsūkņi, kas ir jaunākās paaudzes izgudrojums, spēj nodrošināt patīkamu siltumu visaukstākajās naktīs arī, ja temperatūra pārsniedz -25 grādus. Pastāv iespēja sūkni apvienot un papildināt ar iebūvētu karstā ūdens sildītāju, akumulācijas ūdens tvertni, cirkulācijas sūkni un klimata sistēmu.

Tomēr par to visu iespējams vienoties atsevišķi, skatoties konkrētās vajadzības. Iespējamo komplektāciju nosaka izvēlētais modelis un tā komplektācija. Šo sūkni var izmantot gan kā vienīgo apkures veidu, gan komplektācijā ar citiem.

Zemes siltumsūkņi.

Trešais siltumsūkņu veids ir ar zemes enerģiju izmantojamie sūkņi. Šī veida sūkņus izmanto jau vairākus gadu desmitus, un tehnoloģija ir sevi pierādījusi. Zemes siltumsūkņiem ir ārkārtīgi augsts lietderības koeficients.

Arī mans tētis sapņo ierīkot šāda veida apkures sistēmu savās mājās. Kā jau šajā rakstā par čuguna apkures katliem (https://energospeks.lv/cuguna-apkures-katli.html) minēju, viņi māju joprojām apkurina ar malku. Arī tas ir izdevīgi un varētu pat teikt, ka tas ir vēl izdevīgāk par zemes siltumsūkņa apkuri.

Taču nākotne Latvija solās būt skarbāka attiecībā pret malkas apkuri. Proti, Eiropas gudrie prāti uzskata, ka tā rada pārāk daudz kaitīgo izmešu dabā. Ir nolemts, ka līdz 2030. gadam jāsamazina emisiju radošās darbības, tai skaitā malkas apkures radītās.

Tiesa, to neaizliegs kā tādu, tikai samazinās. Visi, kam ir iespēja, tiks aicināti pāriet uz kādu citu kurināmo, piemēram, granulu apkuri vai siltumsūkņiem, kas ir dabai draudzīgāki. Tie, kam nebūs šāda iespēja finansiālu apsvērumu dēļ, varēs palikt pie vecajiem ieradumiem kurināt ar malku.

Tomēr daudzdzīvokļu mājām pilsētās gan visām būs jākurina ar dabai draudzīgākiem materiāliem, ne malku. Būs jāpāriet vai nu uz granulu vai gāzes katliem vai arī jāierīko kāds no siltumsūkņiem. Granulu katli, starp citu, ir lētākā alternatīva aiz malkas apkures katliem. Granulu apkure ir draudzīga dabai, turklāt iekurināt krāsni var pat ar viedtālruņa palīdzību! Lai mums visiem silts pavasaris! Kas zina- varbūt ilgi vairs nebūs jākurina?

Leave a Comment