Čuguna apkures katli – Neatklāts apkures potenciāls

Lai gan tirgū ienākuši modernie tērauda apkures katli, čuguna apkures katliem tomēr vēl ir savas priekšrocības pār sāncenšiem. Ar ko gan smagnējie, klasiskie čuguna apkures katli var būt labāki par modernajiem tērauda apkures katliem? Aplūkosim pāris atšķirības.

Pirmkārt, par zemu nevar novērtēt to, ka čuguna apkures katli ir klasika. Tā ir pārbaudīta vērtība, kuru par labu esam atzinuši apkures eksperti cauri laikiem. Vēl joprojām ir apkures sistēmas, kuras pagrūti iedomāties bez čuguna apkures katliem. Čuguna apkures katlu galvenā priekšrocība ir to ārkārtīgi ilgais mūžs. Padomā, cik daudzas apkures sistēmas vēl joprojām apkurinām ar čuguna apkures katliem kas ir daudzkārt vecāki par mums pašiem!

Izturība

Daudzi teiks ka čuguna apkures katli ir pārāk vienkārši, un, ka pastāv daudz modernāki risinājumi, elektroniskās vadības sistēmas, gudrāka temperatūras sadale utt., tomēr pat lielākie oponenti nevar noliegt, ka pamatīgie čuguna apkures katli ir ārkārtīgi uzticami. Tie, atšķirībā no dažādiem modernajiem, automatizētajiem apkures katliem, ir praktiski nesabojājami.

Čuguna apkures katli darbosies arī sarežģītos apstākļos, ko bieži vien nevar teikt par modernajiem, ļoti jūtīgajiem citu materiālu apkures katliem ar dažādām automātiskajām sistēmām.

Ilgmūžība

Stāstu šo pēc pieredzes. Manā vecāku mājā ir čuguna katls, kurš tur bija vēl pirms viņi ievācās 10 gadus atpakaļ. Šis apkures katls kopumā kalpo jau 16 gadus. Savukārt mana vīra vecākiem tik labi vis nepaveicās. Viņi izdomāja dzīvi padarīt vieglāku, iegādājoties tērauda granulu apkures katlu ar automatizētu apkurināšanas iespēju.

Sākumā viss bija lieliski. Šai mājā vienmēr valdīja mierpilna atmosfēra, jo tā bija silta un mājinieki – patīkami, atpūtušies cilvēki. Kurināšanas biežumu viņi varēja kontrolēt caur telefonu, nebija jāstaipa smagās malkas kaudzītes un jātērē laiks, lai tās aizdedzinātu. Viņiem bija tērauda granulu apkures katls.

Kā ir ar granulu katliem?

Diemžēl nezināmu iemeslu dēļ vīra vecāki nebija ņēmuši vērā būtisko likumu, ka jebkuri granulu katli jātīra pēc katrām 2 pilnām granulu bunkura uzpildīšanas reizēm. Šāda veida katliem tas ir ārkārtīgi svarīgi. Viņi to nedarīja un tāpēc katla energoefektivitāte krietni kritās. Tas pārstāja darboties normālā režīmā. Bija jāsauc meistars, utt. Jāteic, ka nedaudz novirzījos no galvenās domas, jo jātīra ir kā tērauda, tā arī īpašie čuguna katli.

Čuguna katli ēd teju visu

Čuguna katlu labākā īpašība tomēr ir to izturība. Tā izpaužas gan tajā, ka šiem katliem nemēdz būt korozija, jo tie vienkārši nerūsē. Tāpat arī šos katlus visvairāk ciena laukos. Kāpēc? Tāpēc, ka čuguna apkures katlos drīkst likt daž ne dažādus kurināmā veidus. Ja šoruden labākas cenas ir kokoglēm, tad drīkst kurināt arī ar tām. Savukārt, ja vasarā izdevies atbrīvoties no veciem, nokaltušiem ābeļzariem vai citiem žagariem, drīkst izkurināt arī tos.

Čuguna apkures katli tiek ražoti joprojām, un klienti uzticas šāda veida katliem tieši ražotāju tradīciju un ilgās pieredzes dēļ. Visatzītākie ir VIADRUS čuguna apkures katli, kurus ražo jau ilgāk kā 120 gadus. Ja jau šie katli izturējuši tik lielu laika pārbaudi, tie būs uzticams partneris arī tavas mājas siltuma nodrošināšanā!

Aprunājies ar apkures ekspertiem, un pajautā par gadījumiem, kuros čuguna apkures katli ir neaizstājami. Labs apkures speciālists spēs ieteikt tieši tev vispiemērotāko apkures katlu, balstoties tieši uz tavu konkrēto gadījumu.

Leave a Comment