BREGUET rokas pulksteņi – Inovāciju impērija no Šveices!

BREGUET prezidents Marc A. Hayek ir teicis, ka šī zīmola vērtība slēpjas tā kapacitātē radīt jaunas inovācijas. Tā radītā pievienotā vērtība pulksteņu industrijas vēsturē ir ierakstījusi neizdzēšamas pēdas. BREGUET iemieso ne tikai labākās pulksteņu ražošanas tradīcijas, bet ir kļuvis arī par kultūrvēsturisku mantojumu. BREGUET prezidenta vectēvs Nicolas ir uzskatāms par šī zīmola spēcīgāko attīstītāju, un viņš to iznesis cauri dažādiem pārbaudījumiem, tāpēc zīmols arī šodien nevar atļauties apstāties pie līdzšinējās attīstības.

Breguet darbība

Nicolas G. Hayek zīmola attīstībā ir ieguldījis un piesaistījis apjomīgas investīcijas, tāpēc daudz līdzekļu tika novirzīts tieši zinātniskajai attīstībai un izpētei. Īpaša uzmanība tika vērsta uz jaunu materiālu izpēti, piemēram, silikona detaļu pielietošanu pulksteņu ražošanā. Nicolas vadībā BREGUET piedzīvoja strauju izaugsmi – tika reģistrēti 77 patenti, katru gadu tika radīts vismaz viens jauns mehānisms/inovācija.

Daži no tiem uzskatāmi par revolucionāriem, piemēram, „double tourbillon” mehānisms. Dažviet NIcolas G. Hayek tiek dēvēts par Šveices pulksteņu industrijas glābēju. Tas ļāva BREGUET zīmola pulksteņiem iekļūt arī dažādos vēstures muzejos, pierādot sevi kā pulksteņu kvalitātes paraugu – izstāde prestižajā Sanktpēterburgas ermitāžā un Luvras muzejā Parīzē ir tikai ļoti maza daļa no zīmola sasniegumiem.

Breguet ermitāžā

Jāteic, man bija tas gods tālajā 2004. gadā nokļūt Breguet izstādē Sanktpēterburgā, brīnišķīgajā ermitāžā. Tā bija mana pirmā sastapšanās ar šo zīmolu. Man bija tikai 16 gadi, taču tai laikā biju kā apsēsta ar luksus rotas lietām un klasisko mūziku. Kopumā varētu teikt, ka tolaik vēlējos no dzīves saņemt tikai to labāko – gan emocionālā, gan arī materiālā ziņā.

Tolaik sapņoju iegūt vislabāko izglītību, labi pelnīt un iegādāties tikai luksus zīmolu preces. Arī apģērbu es nepirku lētākajos apģērbu veikalos, bet drīzāk izvēlējos zīmolu outletus vai Second Hand, kuros nereti varēja dabūt labākas kvalitātes apģērbu un aksesuārus.

Kad pirmoreiz to ieraudzīju…

Kādēļ to visu stāstu? Tieši vienā no outletiem pirmo reizi ieraudzīju kādu no Breguet pulksteņiem. Joprojām nezinu, vai tas bija īsts vai viltojums, taču tas bija pasakaini skaists kabatas pulkstenis ar iegravētu zīmējumu, kurā puisis lūdz meitenes roku. Cik tas maksāja gan neatceros, bet tai vecumā es, protams, to nevarēju atļauties.

Leģendārs ir arī BREGUET pulksteņu meistaru sasniegums – Marijas Antuanetes pulksteņa restaurācija -, kurš ilgu laiku bija pazudis bez pēdām. Pulksteņmeistari vadījās pēc veciem uzmetumiem un tehniskiem aprakstiem, kas atklāja tā laika pulksteņu izgatavošanas tehnikas. Nicolas iniciatīva Marijas Antuanetes pulksteņa reprodukcijā bija ne tikai zīmola tehnisko spēju demonstrējums un skaistuma mīlestība, bet arī cieņas izrādīšana kultūrvēsturiskajam mantojamam.

Zīmola vadītājs savā idejā ieguldīja ļoti daudz emociju. Šis uzskatāms par vienu no izcilākajiem sasniegumiem pulksteņu ražošanas industrijā. Nicolas George Hayek mira 2010. gadā no sirdstriekas, tobrīd viņam bija 82 gadi. Kompānijas vadībā esošais Hayeka mazdēls ir BREGUET attīstības turpinātājs un sava vectēva idejas iemieso arī šodien.

Starp citu, Breguet pulksteņus var nopirkt arī tepat pie mums, Latvijā. Galu galā arī šeit dzīvo prasmīgi ļaudis, kas spējuši nopelnīt tūkstošus. Un kur gan to naudu likt? Īpašumos, biznesā – jā. Taču katrs turīgais apzinās, ka var pienākt tāda diena, kad nauda būs nepieciešama tūlīt un tagad – tādos gadījumos īpašumu tik ātri nenopārdosi, tādēļ vērtīgs rokas pulkstenis būs labākais risinājums, lai iegūtu ātru skaidro naudu.

Leave a Comment