Botulīna injekcijas starojošai un elastīgai ādai

botulina-injekcijas

Nereti tieši grumbas un rievas uz sejas ir iemesls, kāpēc sievietes izskatās vecākas un nogurušas. Seja ir ķermeņa spogulis, kas parāda to, kā izturamies pret sevi un cik ļoti rūpējamies par vizuālo tēlu, vienlaikus rūpējoties arī par emocionālo stabilitāti un labsajūtu. Botulīna injekcijas ir ļoti vienkārša un ļoti efektīva metode, kas palīdzēs izskatīties jaunākai, svaigākai un mirdzošākai gan ārēji, gan iekšēji.

Kas īsti ir botoksa injekcijas?

Bieži vien par botulīna injekcijām cilvēki izsakās nievājoši un aizspriedumaini, nezinot faktus un vēsturi. Botoksa jeb botulīna galvenā sastāvdaļa ir proteīns, kas spēj atslābināt muskuļus un ļaut tiem ieņemt agrāko stāvokli. Visvairāk šīs injekcijas  tiek izmatotas pieres rajonā, acu kaktiņos, uz virsdegunes, kā arī virs lūpas. Ja injekcijas procedūru atkārtoto regulāri, muskuļi spēj atslābt, izlīdzinot grumbas un aizkavējot jaunu grumbu veidošanās.

Protams, ka botoksa injekciju rezultāts ir atkarīgs no sejas ādas stāvokļa. Jo dziļākas grumbas, neelastīgāka āda un līniju dziļums, grūtāk sasniegt pozitīvu rezultātu. Šādos gadījumos papildus botoksa injekcijām ieteicams veikt ādas atjaunošanas procedūras, lai palīdzētu ķermenim ātrāk atjaunoties. Var palīdzēt mikrostrāvas terapija, fotoatjaunošana, ķīmiskais pīlings un dažādi atjaunojoši kosmētiskie līdzekļi.

Mīmikas grumbas

Mīmikas grumbas ne tikai pastāsta par cilvēka iespējamo vecumu, bet arī raksturu. Visbiežāk sastopamais kosmētiskais defekts, kam var palīdzēt botoksa injekcijas, ir mīmikas jeb hipermīmiskās grumbas, kas  rodas uz pieres un starp uzacīm.

Emocionalitāte un sejas mīmiku paaugstināta darbība ir iemesls, kāpēc grumbas izveidojas. Piemēram, cilvēkiem, kas daudz smaida, redzamas “varžu kājiņas” acu kaktiņos, kā arī grumbas zem deguna. Ja sieviete daudz dusmojas un ir neapmierināta,  redzamas grumbas pieres vidū.

Kā radās botoksa injekcijas

Jau 20.gs. 90.gados oftamaloģe Žanna Karūzeresa no Kanādas kopā ar savu vīru atklāja, ka botoksa injekcijas palīdz atbrīvoties no grumbiņām uz pieres. Viņi pierādīja A tipa botoksa injekciju pozitīvo ietekmi uz dažādu sejas un kakla problēmu ārstēšanu, sevišķi uz acu plakstiņu raustīšanos, kakla muskuļu distoniju un šķielēšanu. Drīz pēc tam metode ieguva neaprakstāmu popularitāti un joprojām ir viena no izplatītākajām kosmētiskajām procedūrām krunciņu izlīdzināšanā, izvairoties no ķirurģiskas iejaukšanās.

Dabiskie līdzekļi sejas ādas uzlabošanai

Protams, arī no botoksa injekcijām var izvairīties, dzīvojot veselīgu dzīvi.

  • Protams, labas sejas ādas pamats ir sabalansēts uzturs, atbilstošs izdzertā ūdens daudzums un aktīvs dzīvesveids;
  • Uzturā jālieto zivju vai linsēklu eļļas, kurās ir daudz Omega 3 taukskābes, kas palīdz uzlabot ādas elastību un krāsu.
  • Jāēd pēc iespējas vairāk termiski neapstrādāti, bioloģiski audzēti produkti, lai sniegtu nepieciešamo antioksidantu daudzumu;
  • Ieteicams izvēlēties produktus ar augstu ribonukleīnskābes saturu, kas palīdz ādai atjaunoties, piemēram, jāizvēlas pupas, lēcas un citi pākšaugi. Vajadzīgi daudz A, B, C, D3 un E vitamīnu, kā arī selēns, cinks, varš un mangāns.
  • Ja nepareizi strādā vairogdziedzeris, āda var palikt sausa, zvīņaina. Šajā gadījumā palīdzēs zivju eļļa un jūras sāls. Vairogdziedzera problēmu gadījumā ieteicams izvairīties no krustziežu dzimtas augiem – kāpostiem, sojas pupiņām un zemesriekstiem.
 • Pret ādas novecošanos un smalko krunciņu veidošanās palīdz arī uztura bagātinātāji ar Alfa liposkābi, kuras uzdevums ir brīvo radikāļu neitralizēšana. Tāpēc sejas kopšanā jālieto līdzekļi, kuri bagātināti ar C vitamīnu.
  Zinātniski un medicīniski ir pierādīts, ka C vitamīns uzlabo sejas krāsu un uzlabo tās struktūru. Kopšanas līdzekļu un krēmu sastāvā jāietilpst arī Alfa un Beta hodroksiskābes un dabīgais A vitamīns.

Arī es apmeklēju skaistumkopšanas salonu

Es pēc dabas esmu diezgan emocionāla, precīzāk – savas emocijas es nebaidos izrādīt arī uz āru. Tādēļ man ir ļoti izteiktas grumbiņas pie acīm – t.s. ”varžu kājiņas”. Sākumā man tās ļoti patika, jo man atlika pasmaidīt tikai nedaudz, bet, pateicoties šīm grumbiņām, mans smaids izskatījās iespaidīgāks, vēl priecīgāks. Taču laikam ejot šīs rieviņas aizvien vairāk sāka atgādināt grumbas, līdz ar to es sāku izskatīties nevis vairs tik priecīgāka, bet gan vecāka.

Varbūt es to arī nekad necenstos mainīt, taču tā kā man tika uzdāvināta skaistumkopšanas salona ”Nofrete”, tad nolēmu šo defektu atkal pārvērst par efektu. Pavisam neliela izmaiņa, taču es atkal nebaidos izrādīt savas emocijas – es smaidu, raudu, brīnos un šad tad arī padusmojos. Taču botulīns man ļauj neuztraukties, ka šais brīžos izskatīšos pārāk dramatiski.

Leave a Comment