Autoskolu piedāvājums Rīgā

autoskola vanagsGalvaspilsētā bāzējas liels skaits dažādu autoskolu, sniedzot iespēju izvēlēties gan no lielākām, gan mazākām un nepazīstamākām mācību iestādēm (piemērām, autoskola Vanags noteikti ir dzirdēta biežāk nekā autoskola Auto prieks). Jāatzīst, ka cenu līmenis lielākajā daļā skolu ir ļoti līdzīgs (gan teorētiskajai, gan praktiskajai apmācībai), tāpēc jāizvērtē citi faktori, piemēram, apmācību kvalitāte, atsauksmes, komforts u. c.

No populārākajām Rīgas autoskolām minamas autoskola Mustangs, Presto, Fortūna, autoskola Vanags un citas. Ikviena autoskola sagatavo kursantu gan braukšanas, gan teorētiskajās nodarbībās, tādējādi nodrošinot to, lai potenciālais autovadītājs spētu pa ceļiem pārvietoties droši, tai skaitā un neapdraudot ne sevi, ne pārējos satiksmes dalībniekus.

Turklāt Latvija Eiropā izceļas ļoti negatīvā veidā – Latvija ir līdere uz ceļa bojā gājušo cilvēku vidū. Tieši tāpēc droša braukšana ir īpaši svarīga – uz ceļa jāciena arī citi. Ja vēlies uz ceļa justies drošs un neapdraudēt citus, noskaidro, vai izvēlētās autoskolas pakalpojumu klāstā ir iespēja apgūt drošas braukšanas apmācības kursu, tādējādi sniedzot kursantam daudzpusīgas zināšanas par to, kā būtu jābrauc un jāuzvedas uz ceļiem, lai neradītu bīstamas situācijas.

Visbiežāk traģiskajās auto avārijās uz Latvijas ceļiem ir vainojama pārgalvīga braukšana un nepareiza ātruma izvēle. Iespējams, ka autovadītājiem trūkst attiecīgo zināšanu, bet visvairāk – izpratnes, kāpēc braukt droši ir labāk, nekā braukt pārgalvīgi, tādējādi riskam pakļaujot arī apkārtējos.

Izvērtējot CSDD statistiku iespējams uzzināt papildus informāciju par autoskolām Rīgā, bet jāatzīmē, ka CSDD statistiku nevajadzētu ņemt par vienīgo pamatu savas izvēles izdarīšanai. CSDD mājas lapā vari iepazīties ar visu Rīga autoskolu teorētisko un praktisko eksāmenu sekmības statistiku (procentuālos rādītājus). Šajā vietnē noteikti jābūt pieejamai statistikai par populārākajām autoskolām (autoskola Fortūna, autoskola Mustangs, autoskola Vanags u.c.).

Šī iespēja ļauj novērtēt arī braukšanas  apmācības instruktoru sniegumu. Iepriekš minēts, ka CSDD nevajadzētu ņemt par „pamatu savai izvēlei” – tas ir tāpēc, ka statistika tiek veidota pēc apmācāmā sasniegumiem pirmajā eksāmena kārtošanas reizē  – gan teorētiskajā eksāmenā, gan praktiskajā.

Daudzi pirmajā reizē kļūdās, piemēram, cilvēcīgā faktora – stresa dēļ, tādējādi instruktora vai pasniedzēja statistika tiek sabojāta. Otrajā kārtošanas reizē kursants var uzrādīt izcilus rezultātus, bet statistiku pasniedzējam vai instruktoram uzlabot vairs nevar.

Ikvienam mācīties gribētājam jāņem vērā, ka Latvijā ir konstatēts, ka ne visas auto apmācības mācību iestādes ir godīgas. Piemēram 2014. gadā – PTAC (Patērētāju tiesību aizsardzības centrs) veica nopietnu pētījumu par autoskolu darbību Latvijā, tai skaitā nelikumībām to darbībā.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs pētījuma secināja, ka autoskolas vairākkārtīgi pielietojušas netaisnīgus līguma noteikumus, kā arī spekulējušas uz slēpto un papildus izmaksu rēķina.

Es pati B kategorijas tiesības ieguvu tikai 2 gadus atpakaļ. Kā nedaudz pieredzējušākai vispārējā dzīves likumu pieredzē, manī bija vairāk pašpārliecības un es neļāvu instruktoriem kāpt sev uz galvas. Es turklāt izvēlējos arī labām atsauksmēm bagāto Presto autoskolu. Varu teikt, ka labās atsauksmes nemelo. Visvairāk mani iepriecināja salīdzinoši godīgā attieksme.

To sajutu jau pirmajā tikšanās reizē, sarunājoties ar administrāciju. Autoskolas līgumu apskatīju un izpētīju jau mājās, jo autoskolas mājaslapa piedāvā šādu iespēju. Nav jāuztraucas, ka kāda detaļa paliks nepamanīta tikai tādēļ, ka administrācija izdara spiedienu līgumu parakstīt pēc iespējas ātrāk.

Kurš gan nav dzirdējis tādas frāzes kā ”līgums kā līgums, neko jaunu tur neieraudzīsiet” vai arī kurš gan nav piedzīvojis tās situācijas, kad administrācijas personāls, atvainojiet, tupi blenž uz jums visu to laiku, kamēr vien lasāt kādus līguma noteikumus. Ne visi spēj izturēt šādu spriedzi. Tādēļ es ļoti nopriecājos, ka līgumu varēju izlasīt mājās pie tējas krūzes.

Manuprāt, arī ļoti godīga ir šīs autoskolas piedāvātā sistēma – iespēja braukt ar dažādiem instruktoriem, nepārrakstot līgumu. Man, kā jau, jāsaka, daudzām meitenēm, ļoti svarīga ir attieksme. Man ir svarīgi mācīties pie cilvēka, kas izrāda cieņu, lai vai cik nekompetenta es nebūtu tai jomā, ko grasos apgūt.

Tā būtu jābūt visās mācību iestādēs. Ir atšķirība, vai tu esi pasniedzējs, kas vienu un to pašu māca jau vairākus gadus, vai tikai skolnieks, kurš kaut ko apgūst pirmo reizi savā mūžā.

Tādēļ arī es, mācoties braukt, nepaliku pie pirmā braukšanas instruktora, bet atradu tādu, ar kuru jau pirmajā reizē atradām kopīgu valodu. Jāteic, pirmais braukšanas instruktors arī bija diezgan profesionāls, taču es vienkārši gribēju izmantot visas autoskolas priekšrocības. Ar otro braukšanas instruktoru nodarbības vienkārši bija pozitīvākas.

Es piesekoju Presto autoskolai arī Instagramā. Fascinējoši likās, ka kāda meitene piekrita vai pat ierosināja sevi filmēt vienas veselas braukšanas nodarbības laiku. Lai arī Jums izdodas atrast savu mīļāko auto skolu! 🙂

Leave a Comment