Kā tikt galā ar neiespējamo – ārstēt psoriāzi?

psoriāzeDaudzi, kurus nav piemeklējusi šī ādas slimība, nemaz nezina par tās eksistenci, tomēr tie, kurus tas skar, zina par to katru sīkumu. Tas ir tādēļ, ka psoriāze ir agresīva ādas slimība, un no tās slimniekiem gribas pēc iespējas ātrāk tikt vaļā. Sliktās ziņas ir tādas, ka ārstēt psoriāzi ar mūsdienu medicīniskajām iespējām var visai ierobežoti, tomēr tas nenozīmē, ka neko nevar darīt, lai uzlabotu situāciju – veicot pareizu profilaktisko kopšanu un ārstēšanu, psoriāze kļūs ļoti nemanāma un pasīva.

Jāsaprot, ka ārstēt psoriāzi paša spēkiem nav pārāk atbildīgi un tas var novest pie slimības uzliesmojumiem. Zināmi ne mazums tautas medicīnas līdzekļi, kas it kā palīdz tikt ar to galā, tomēr jebkurš dermatologs pateiks, ka ārstēšanai nepieciešama precīza diagnoze un tas, kādas iekšķīgās izmaiņas var koriģēt.

Aizej pie dermatologa

Ja tev ir aizdomas, ka esi saslimis ar šo agresīvo ādas slimību, tad vajadzētu pēc iespējas ātrāk pierakstīties pie dermatologa. Ja slimībai ļauj izplatīties, tad tā pārņem arvien lielāku ādas laukumu un ar to paliek arvien grūtāk cīnīties. Jau pirmajās konsultācijās dermatologs varēs izrakstīt medikamentus, kas vismaz apturēs slimības izplatību. Pēc tam jau varēs domāt par nopietnāku ārstēšanu un bojātā ādas laukuma atjaunošanu.

Vizītē tad arī noskaidrosies, kāda tieši slimības forma ir tev un kādus medikamentus vajadzētu lietot. Pirms vizītes labāk nelietot nekāda veida ādas slimības ārstējošus medikamentus – jāzina saslimšanas tips, pretējā gadījumā vari tikai palīdzēt ādas infekcijas attīstībai! Tieši šī iemesla dēļ noteikti no svara ir speciālists, kuru izvēlies konsultācijai.

Ja slimības veids tiek noteikts kļūdaini, tas var palielināt tavu ārstēšanās laiku un dažreiz pat pasliktināt situāciju. Vislabākā dermatologa reklāma ir labas atsauksmes – klienti nekad nekautrējas lutināt ar labiem vārdiem, ja ārsts viņiem ir palīdzējis, tāpat skaidri izteikt kritiku, ja ir noticis tieši pretējais!

Dažādu ādas slimību ārstēšanā tiek izmantoti speciālie krēmi, ziedes, medikamenti un šampūni apvienojumā ar izmaiņām uzturā un veselīgāku dzīvesveidu. Dermatologs varēs konsultēt par pārmaiņām, kuras vajadzētu ieviest, un pēc laika pamanīsi, ka slimība kļuvusi pavisam nemanāma un netraucējoša.

Man bija varžacs…

Man pašai šī slimība, Paldies Dievam, gēnos nav. Taču vēl nesen saskāros ar varžacs problēmu. Lai arī man tā bija gaužām maziņa, tās bija ārprātīgas sāpes, pastaigājoties jebkuros rudens apavos, kas man ir. Tas tāpēc, ka varžacs man bija uzmetusies uz mazā kājas pirkstiņa. Katru soli pavadīja smeldzošas sāpes.

Tā kā es pārvietojos samērā daudz ar kājām, tad šī problēma bija jārisina pēc iespējas ātrāk. Devos pie podologa, kas ir speciālists šajā jomā. Man noņēma varžaci jau pirmās vizītes laikā. Pamatīgs atvieglojums. Turklāt visa apavu garderobe man jāpārpērk nebija. Ārsts ieteica iegādāties t.s. supinatorus jeb atbalsta zolīšu daļas, lai pēdai atvieglotu slodzi. Tas palīdzēja. Un atkal varu dzīvot savu ierasto pilsētas ritmu.

Daudzas no ādas slimībām nevar pilnībā izārstēt, tādēļ pats svarīgākais ir turpināt labi iesākto un nepārtraukt veselīgos ieradumus, kas palīdzējuši atveseļoties. Šobrīd zinātnieki aktīvi strādā pie šādu infekciju ārstēšanas, tomēr ādas slimības, tai skaitā psoriāze, ir vienas no agresīvākajām infekciju slimībām, tādēļ ar tām nepavisam nav viegli cīnīties.

Leave a Comment