Video kartes – svarīgākā videospēles daļa

Lai gan video spēles mūsdienās atrodamas ikvienā mājā un vairāk tiek uztvertas kā izklaides elements, patiesībā videospēles savu slavas gājienu uzsākušas eksperimentālajās un ķīmiskajās laboratorijās. Tas notika pagājušajā gadsimta 50. gados Kembridžā. 1962. gadā Steve Russell Masačūsetsas Tehnoloģiskajā institūtā izgudroja Spacewar! – datorizētu kosmosa kaujas video spēli PDP-1, kas bija pieejams tikai vismodernākajos datoros, kas pārsvarā atrodams universitātēs. Tā bija pirmā videospēle, kuru varēja atskaņot vairākās datoru instalācijās. Tāpat spēļu vēsturē nozīmīgs ir Baer, ​​kuru reizēm sauc par video spēļu tēvu. 1972. gadā viņš licencēja savu ierīci Magnavox, kas patērētājiem sniedz iespēju pamēģināt sistēmu Odisejs, pirmo video spēļu mājas konsoli — revolūciju nozarē.

Video spēļu attīstības paātrinājums bija 80.gados

Video spēļu nozarei bija daži ievērojami pagrieziena punkti 1970. gadu beigās un 80. gadu sākumā, kas palīdzēja pārdot video kartes:

  • Space Invaders spēles radīšana 1978. gadā;
  • “Activision”, kas ir pirmais trešo pušu spēļu izstrādātājs (izstrādā video spēļu un video karšu programmatūru, neizveidojot konsoles vai arkādes skapjus uzsākšana 1979. gadā
  • Amerikas Savienotajās Valstīs parādījās Japānā radītā spēle Pac-Man;
  • Nintendo izveidoja Donkey Kong, kas iepazīstināja pasauli ar visiem atpazīstamo Mario;
  • Microsoft izveidoja pirmo Flight Simulator spēli
  • Video spēles Crash izveide;

Neilgi pēc tam, 1983. gadā Ziemeļamerikas videospēļu nozare piedzīvoja lielu triecienu, ko izraisīja vairāki faktori, tostarp pārmērīgu spēļu konsoļu tirgus, datorspēļu konkurence un pārlieku pārmērīgu, zemas kvalitātes spēļu pārbagātība. Šis posms radīja daudz video karšu un spēļu uzņēmumu bankrotu.

Nintendo loma video karšu attīstībā

Japānas uzņēmums Nintendo, kas 1889. gadā uzsāka darbību kā spēļu ražotājs, radīja vairākas svarīgas video spēļu franšīzes, piemēram, Super Mario Bros, The Legend of Zelda un Metroid.

Turklāt Nintendo ieviesa dažādus noteikumus par trešās puses spēlēm, palīdzot apkarot zemas kvalitātes spēles.

1991. gadā Nintendo apgrozībā laida savu 16 bitu Super NES konsoli Ziemeļamerikā, uzsākot pirmo reālo “konsoļu karu”. 90. gadu sākumā un vidū tika izlaisti daudz populāru konsoļu spēļu, tostarp jaunās franšīzes, piemēram, Street Fighter II un Mortal Kombat, kas ir kaujas spēle, kurā pirmo reizi tik dzīvi tika attēlotas asinis. Šie bija svarīgākie notikumi, kas balstījuši visu tālāko video karšu un spēļu attīstību.

Leave a Comment