STS pārbaude var pasargāt no bīstamām saslimšanām

sts pārbaude

Ja Tev pajautātu: “Vai esi drošs, ka nepārnēsā kādu no ar seksuāli transmisīvajām slimībām?”, visticamāk Tu ar lielāko pārliecību atbildētu noliedzoši. Tā pavisam noteikti atbildētu arī lielākā daļa draugu, radu un paziņu. STS pārbaude, kurai būtu jābūt ikgadējo veselības pārbaužu sarakstā, diemžēl tur parādās reti, vai neparādās nemaz.

Klusējošās un bīstamās slimības

STS pārbaude mājas apstākļos parasti ir grūti realizējama, jo šo bīstamo slimību perēkļi organismā var uzkavēties pat gadiem ilgi. Tikai pēc to progresēšanas un saasināšanās var nojaust par to biedējošo klātbūtni organismā. Vai kādreiz esi jutusi dedzināšanu dzimumakta laikā, vai ir bijušas sāpes urinējot? Visdrīzāk uz šiem jautājumiem Tu atbildētu apstiprinoši. Ja tā, tad pilnīgi iespējams, ka jau PAŠLAIK esi slimības nēsātāja, bet to vienkārši nezini. STS pārbaude pie dermatovenerologa ļaus atgūt sirdsmieru un pārliecību par savu veselību.

Kā saslimst ar STS?

Visbiežākais veids, kā saslimst ar STS ir  jebkurš dzimumakta veids – orālais, vaginālais anālais un tikpat bīstama ir arī vienkārša rīvēšanās vienam pret otru. Biežāk izplatītās slimības ir sifilisu, hlamīdijām, mikoplazmoze, HIV/AIDS vai gonoreja. Vienīgais drošais veids, kā sevi pasargāt, ir  prezervatīva lietošana – bet arī ne 100% gadījumos.

Maldīgs ir uzskats, ka pie maza seksuālo partneru skaita saslimt nav iespējams. STS pārbaudes pierāda, ka arī, ja ir mazāk kā 10 seksuālo partneru gada griezumā, slimības iespējams pārnēsāt. Ja partneru ir vairāk, jāpārbaudās reizi pusgadā. Inficējies cilvēks slimības nodod tālāk, tāpēc jāārstējas ir abiem partneriem. Sievietei vajadzētu parūpēties arī par sava vīrieša veselību, jo STS pārbaude nav pirmais, par ko stiprais dzimums aizdomājas. Vizīte pie profesionāla dermatovenerologa ir ļoti diskrēta,

Sekas var būt ļoti smagas

Neveicot STS pārbaudes un nepārliecinoties par veselību, sekas var būt ļoti bīstamas, jo STS var rezultēties hroniskos iekaisumos urīnizvadkanālā un dzemdes kaklā, var mainīties menstruālais cikls, var sākties velkošas sāpes vēdera lejasdaļā vai sākties starpmenstruālā asiņošana.

Vēl nepatīkamāks ir Bartolīna dziedzera iekaisums, kad ārējos dzimumorgānos veidojas sāpīgs sastrutojis sabiezējums. Smagākajos gadījumos iespējama pat neauglība. STS pārbaude arī grūtniecības laikā ir ļoti nozīmīga, jo dzemdību laikā Tu vari STS nodot mazulim. Tas, savukārt, var nozīmēt to, ka tikko dzimušam bērnam jālieto antibiotikas.

Tikai savlaicīgas STS pārbaudes pie dermatovenerologa var pasargāt Tevi! Rūpējies par veselību laikus!

Leave a Comment