Pulksteņu darbnīcas burvība

pulksteņu darbnīca

Pulksteņmeistars ir ļoti sena un godājama profesija, tāpat arī darbnīcas, kas apvītas ar senām tradīcijām ir kaldinājušas ceļu mūsdienu meistariem un modernām pulksteņu veidošanas un labošanas tehnoloģijām. Visu pulksteņu meka Ženēva arī ir likusi pamatus šim arodam un iestādēm, kur apgūt un praktizēt šo mākslu. Gadsimtiem ilgi māceklis no meistara ir apguvis zināšanas un prasmes, ko nodot tālāk nākamajām paaudzēm. Pulksteņu darbnīca vēl šodien ir vieta, kur kūsā vēstures dvesma, senas tradīcijas un mīlestība pret savu darbu. Lai gan daudz kas ir ārkārtīgi attīstījies un gājis uz priekšu, aroda pamatvērtības ir saglabājušās.

            Ko nozīmē būt pulksteņmeistaram?

Māceklim ir jāapgūst dažādie pulksteņu veidi, to izveides metodes, materiālu specifika un jāpārzina labošanas darbi. Tas ir gadiem ilgs process un īsts meistars nekad nepārstāj mācīties. Prakse, prakse un vēlreiz prakse, tikai tā var kļūt par zinošu speciālistu. Mācīties šo ekskluzīvo mākslu var dažādos veidos, pie meistara vai kādā profesionālā izglītības iestādē, arī šajā gadījumā Šveices skolām nav līdzinieku, jo tieši tur arī dzīvo vissenākās tradīcijas un pulksteņu darbnīcas. Šis arods prasa lielu pacietību un kaislību pret darāmo darbu, tas ir sarežģīts, taču prestižs dzīves ceļš.

Pulksteņu darbnīca – kas ir tās pamatfunkcijas? Galvenokārt tie ir labošanas darbi, tādēļ meistaram ir jāpārzina pēc iespējas vairāk pulksteņu mehānismu, to neskaitāmie zobratiņi un estētiskās vadlīnijas. Pulksteņu darbnīcā ir iespējams veikt:

  • Barošanas elementu nomaiņu
  • Vispārējo diagnostiku
  • Tīrīšanu ar ultraskaņas iekārtu
  • Hermētiskuma un ūdensizturības pārbaudi
  • Korpusa restaurāciju
  • Jauna stikliņa uzstādīšanu
  • Detaļu pasūtīšanu un izgatavošanu
  • Iekšējo mehānismu, turbijona, hronogrāfa, minūšu repetīra, mūžīgā kalendāra, kā arī daudzu citu daļu remontu

Pulksteņu darbnīcas meistara uzdevums ir nepārtraukti sevi pilnveidot, lai varētu atrisināt jebkura, rokās paņemtā pulksteņa, problēmu. Ir iespēja apmeklēt seminārus un iegūt sertifikātus, kā savu spēju apliecinājumu. Kā arī ļoti svarīgs ir modernākais aprīkojums, kas palīdz speciālista ikdienā.

Vai mēs varētu iedomāties savu dzīvi bez pulksteņiem, bez laika, kas sadalīts mums tik pierastajās mērvienībās? Laiks ir mūžīgs, tāpēc liekas, ka pulksteņu darbnīcas kādu brīdi arī nekur nepazudīs. Tā ir sena un reizē mūsdienīga vieta, nespēju iedomāties, kur tik ļoti šie elementi mijiedarbotos vēl vairāk. Tā ir vieta, kur vissīkākajai detaļai ir svarīga nozīme, tāpat kā dzīvē – tieši mazie darbi un nedarbi veido “lielo bildi”.

Leave a Comment