Masāžas – balva ķermenim un garam

masāžas

Masāža ir laiks, ko veltīt tikai sev. Tas ir laiks, kas atvēlēts, lai nesteidzīgi baudītu dzīvi, relaksētos, atbrīvotos no stresa un  trauksmes sajūtas, kas pārņem ikdienā. Tas ir veids, kā savam nogurušajam ķermenim var pateikt paldies. Procedūras ir vajadzīgas gan profilaktiski, gan arī gadījumā, ja ir veselības problēmas. Tās lielākā pievienotā vērtība ir spēja palīdzēt organismam atjaunoties un atgūt spēkus.

Masāžu var salīdzināt ar  sarunu ķermenī, kas sevī attīstās bez vārdiem, dziedējoši un  enerģētiski. Būtībā šīs procedūras ir kā mākslas darbs, kuru rada ar pieskārieniem. Tā nav paredzēta tikai mūsu fiziskajam ķermenim, tā pat vairāk ir arī prātam un dvēselei, kas nomierina nervus, ādu, muskuļus, locītavas un liek justies labāk.

Ikviens var izvēlēties savam personības tipam, fiziskajam un garīgajam stāvoklim atbilstošāko ķermeņa procedūru – klasisko, karsto akmeņu, limfodrenāžas, pretstresa vai kādu citu procedūras veidu. Tā kā pēdas ir jūtīgākā ķermeņa daļa, eksotiskāku sajūtu cienītājiem piemērotāka var būt Taizemes pēdu masāža vai ļoti spēcīgu sajūtu sniedzēja netradicionālā čaumalu pēdu masāža.

Kas notiek masāžas laikā?

Tā kā tiek aktivizēti arī zemākie ādas slāņi, procedūras laikā uzlabojas asinsrite, līdz ar to arī pašsajūta. Parādās tik ļoti patīkamā un vēlamā siltuma sajūta, vienlaikus paaugstinoties ķermeņa tonusam. Procedūra ļoti pozitīvi ietekmē ādas stāvokli, jo tā spēj iedarboties pašos dziļākajos ādas slāņos,  aktivizējot muskuļus, sviedru un tauku dziedzerus, kā arī ļoti pozitīvi ietekmējot nervu sistēmu. Ja iepriekš bijusi bāla un ļumīga ādas, pēc procedūras āda būs tvirtāka un mirdzošāka.

Šo procedūru laikā stimulē vielmaiņu un arī zemādas tauku slāni. Jo ātrāka vielmaiņa, jo ātrāk tiek izvadīti tauki. Regulārs kurss ļoti palīdz atbrīvoties no liekā svara.  Piemēram, pretcelulīta masāža, kas palīdzēs atbrīvoties no taukiem problēmzonās ir izcils risinājums, ja nepatīk sporta zāles vai diētas. Tāpat kā pozitīvs blakusefekts ir audu elastības paaugstināšana. Tas paaugstina audu darbaspēju un atjaunošanos pēc fiziskas slodzes, tāpēc ļoti ieteicams pēc sporta nodarbībām izvēlēties nomierinošu masāžu. Labvēlīga ietekme vērojama arī locītavu elastībā un kopējā veselībā.

Nervu sistēmas atbrīvošana var kļūt par lielāko ieguvumu

Ņemot vērā, ka āda ir lielākais cilvēka orgāns un tajā var atrast tūkstošiem nervu galu, tieši nervu sistēma ir pirmā, kas jūt masāžas pozitīvo un relaksējošo iedarbību. Procedūras laikā  var paaugstināt vai pazemināt nervu uzbudināmību, uzlabot iekšējo orgānu darbību. Nav daudz cilvēku, kam šāds pieskāriens nepatīk – bet ja pēc tās jūtams vājums, vai ir slikta pašsajūta, visticamāk,  nav izvēlēts pareizais seansa ilgums  daudzums vai veids. Tāpat kā veicot jebkuras citas aktivitātes, ļoti svarīgi izvēlēties tieši individuāli piemērotāko procedūru, kas nenodarīs postu.

Masāža ir balva ikdienas skrējienā

Neskatoties uz to, cik ļoti ikdienā esam aizņemti ar darbu, rūpēm par mājām vai bērniem, būtu jāatrod savs laiks, kas palīdz atgūt enerģiju un iegūt balansu ikdienā. Mūsu gadsimtā lielākajai daļai cilvēku ir problēmas nedomāt, ieklausīties savā ķermenī un pateikt tam paldies,  par visu, kas ikdienā notiek. Masāža ir viens no vienkāršākajiem, patīkamākajiem un  lieliskākajiem veidiem, kā to izdarīt – atliek vien uzticēt sevi profesionāļiem, aizvērt acis, iegrimt bezgalībā un palīdzēt sev atjaunoties, lai pēc tam atkal turpinātu ar dubultu enerģijas devu.

Leave a Comment