Izdevīgs siltumsūknis ir realitāte

siltumsūknisSarežģītā izvēle.

Domājot par savu personīgo māju, ikviena ģimene saskaras ar nopietnu jautājumu – kādu apkures sistēmu labāk izmantot? Tirgū ir plašs piedāvājums ar apkures katliem, tāpat var izmantot ar gāzi vai elektrību vadāmas apkures iekārtas un sistēmas.

Tomēr skatoties ilgtermiņā, ikviens no mums vēlas dzīvot gan videi draudzīgi, gan izdevīgi vienlaicīgi. Situmsūknis ir lielisks veids, kā apvienot abas šīs lietas – ietaupīt un kļūt par zaļāk domājošu sabiedrības pārstāvi. Izdevīgs situmsūknis nav tikai fantāzija – perspektīvā skatoties tas patiešām var būt jūsu labākais pieņemtais lēmums.

Ko tas īsti nozīmē?

Šī iekārta ir viena no modernākajām, un nu jau arī populārākajām, alternatīvajām apsildes iekārtām, kas izmanto lieliskos atjaunojamos dabas sniegtos resurus. Šie avoti ir zeme, ūdens un gaiss. Tas arī parāda iekārtas ekoloģiskumu. Ir dažādu veidu siltumsūkņi:

  • Gaiss-gaiss;

  • Gaiss- ūdens;

  • Zemes.

Visvienkāršākais ir gaiss-gaiss veids. Tas ir līdzīgs kondicionierim, tikai izmantojams gada aukstajos mēnešos telpu sildīšanai. Ražotāji parasta iesaka klasisko kondicionieri sildīšanas režīmā izmantot, ja āra gaisa temperatūra ir līdz mīnus 5 grādiem pēc Celsija, kamēr siltumsūknis spēj telpas apsildīt līdz mīnus 25 grādiem.

Ja nolemsiet izmantot šo veidu, tad iespējams ātri uzsildīt telpas, līdz ar to nodrošinot pilnībā automatizētu apkuri. Gadījumos, kad piemērotākais ir šāda veida sūknis, tā lietotāji tos izmanto dzīvokļos, vasarnīcās, mazās mājās. Nereti tos ir izdevīgi izvēlēties, ja nav pieejama centrālā apkure. Iekārta ir klusa, un pateicoties ierīkotajiem filtriem, arī attīra gaisu no putekļiem un baktērijām.

Gaiss –ūdens sūkņu veids.

Gaiss-ūdens sūkņi, kas ir jaunākās paaudzes izgudrojums, spēj nodrošināt patīkamu siltumu visaukstākajās naktīs, arī ja temperatūra pārsniedz -25 grādus. Pastāv iespēja sūknis apvienot un papildināt ar iebūvētu karstā ūdens sildītāju, akumulācijas ūdens tvertni, cirkulācijas sūkni un klimata sistēmu.

Tomēr par to visu iespējams vienoties atsevišķi, skatoties konkrētās vajadzības. Iespējamo komplektāciju nosaka izvēlētais modelis un tā komplektācija. Šo sūkni var izmantot gan kā vienīgo apkures veidu, gan komplektācijā ar citiem.

Zemes siltumsūkņi.

Trešais sūkņu veids ir ar zemes enerģiju izmantojamie sūkņi. Šī veida sūkņus izmanto jau vairākus gadu desmitus, un tehnoloģija ir sevi pierādījusi. Sūkņiem ir ārkārtīgi augsts lietderības koeficients.

Leave a Comment