Chopard pulksteņi

Chopard ir Šveices luksusa juvelierizstrādājumu un pulksteņu ražotājs. Pašlaik uzņēmums pieder Scheufele ģimenei Vācijā. Zīmolu pasaulē atpazīst pazīstams ar augstas kvalitātes sieviešu pulksteņu un juvelierizstrādājumiem. Katru gadu uzņēmums ražo apmēram 75 000 pulksteņu un 75 000 dārglietu, un tas ir aktīvs Šveices pulksteņu rūpniecības FH federācijas loceklis. Uzņēmuma galvenā mītne atrodas Ženēvā, un tam ir vietne Fleurier, Neišatelas kantonā, kas ražo pulksteņu mehānismus.

No pulksteņmeistara par uzņēmēju

Chopard pulksteņi zinātājiem komentārus neprasa. Uzņēmuma dibinātājs Luiss-Ulisija Šopards bija Šveices pulksteņmeistars, kurš uzauga Sonviljē, pilsētā netālu no Bernes. 1860. gadā viņš izveidoja savu ražošanas uzņēmumu Sonviljē, ievērojot, ka ir izdevīgāk tirgot gatavu pulksteni, nevis tikai veikt labojumus vai ražot rezerves daļas. Uzņēmums specializējās kabatas pulksteņu un sieviešu pulksteņu ražošanā. 1963. gadā Pols-Andrē Šopards, dibinātāja mazdēls, kam nebija mantinieku, biznesu pārdeva Kārlim Šeufellam III – vācu zeltkalim un pulksteņu izgatavotājam.

Izcilības kalngals

Uzņēmuma pārdošana nenozīmēja kvalitātes latiņas samazināšanu – gluži otrādi. 1974. gadā Chopard rūpnīca pārcēlās no Ženēvas centra uz Meyrin-Geneva, un 1976. gadā uzņēmums sāka izgatavot pulksteņus, kuros aiz safīra stikla bija peldošs dimants ar parakstu. Lai paplasšinātu sortimentu, astoņdesmitajos gados uzņēmums sāka ražot sporta pulksteņus vīriešiem un dimanta rotas sievietēm, kas padarīja zīmolu vēl unikālāku.

Izsolē dārgāk pārdoto pulksteņu saraksts

Chopard var lepoties ar pasaulē dārgāko rokas pulksteni “Happy Diamond”, kas 2015. gada 10. novembrī Christie’s izsolē Ženēvā tika pārdots par aptuveni 1,67 miljoniem ASV dolāru (CHF 1,685 000). Pulkstenim ir kvarca mehāniss, un tajā ir rozā krāsas dimants, kura svars ir aptuveni 2,62 karāti, un zilais, kura svars ir aptuveni 1,48 karāti.

Chopard un vides jautājumi

2018. gada decembrī Pasaules Dabas fonds (WWF) nāca klajā ar oficiālu ziņojumu, kurā sniegti vides novērtējumi par 15 lielākajiem pulksteņu ražotājiem un juvelieriem Šveicē. Chopard un TAG Heuer ieguva zemāku vidējo vides novērtējumu kā “Lower Midfield”, kas liek domāt, ka ražotājs ir veicis tikai dažas darbības, lai risinātu savas ražošanas darbības ietekmi uz vidi un klimata pārmaiņām. Kopš 2013. gada Chopard reklamē savus augstākās klases produktus kā ētisku un ilgtspējīgu zeltu.

Rotaslietu un pulksteņu rūpniecībā pastāv starptautiskas bažas par caurspīdības trūkumu ražošanas darbībās un tādu dārgo izejvielu kā zelta iegūšanu, kas ir galvenais vides problēmu cēlonis un rada vides piesārņojumu, augsnes degradāciju un mežu izciršanu. Īpaši nopietna situācija ir jaunattīstības valstīs, kas ir lielākie zelta ražotāji, tostarp Ķīnā, Krievijā un Dienvidāfrikā. Tiek lēsts, ka pulksteņu un rotaslietu nozare izmanto vairāk nekā 50% no pasaules gada zelta produkcijas (vairāk nekā 2000 tonnu), taču vairumā gadījumu pulksteņu firmas nespēj vai nevēlas parādīt, no kurienes ievestas izejvielas un vai piegādātāji izmanto videi draudzīgas ieguves tehnoloģijas.


Leave a Comment