BREGUET pulksteņi – Inovāciju impērija

BREGUET prezidents Marc A. Hayek ir teicis, ka šī zīmola vērtība slēpjas tā kapacitātē radīt jaunas inovācijas. Tā radītā pievienotā vērtība pulksteņu industrijas vēsturē ir ierakstījusi neizdzēšamas pēdas. BREGUET iemieso ne tikai labākās pulksteņu ražošanas tradīcijas, bet ir kļuvis arī par kultūrvēsturisku mantojumu. BREGUET prezidenta vectēvs Nicolas ir uzskatāms par šī zīmola spēcīgāko attīstītāju, un viņš to iznesis cauri dažādiem pārbaudījumiem, tāpēc zīmols arī šodien nevar atļauties apstāties pie līdzšinējās attīstības.

Nicolas G. Hayek zīmola attīstībā ir ieguldījis un piesaistījis apjomīgas investīcijas, tāpēc daudz līdzekļu tika novirzīts tieši zinātniskajai attīstībai un izpētei. Īpaša uzmanība tika vērsta uz jaunu materiālu izpēti, piemēram, silikona detaļu pielietošanu pulksteņu ražošanā. Nicolas vadībā BREGUET piedzīvoja strauju izaugsmi – tika reģistrēti 77 patenti, katru gadu tika radīts vismaz viens jauns mehānisms/inovācija. Daži no tiem uzskatāmi par revolucionāriem ,piemēram, „double tourbillon” mehānisms. Dažviet NIcolas G. Hayek tiek dēvēts par Šveices pulksteņu industrijas glābēju. Tas ļāva BREGUET zīmola pulksteņiem iekļūt arī dažādos vēstures muzejos, pierādot sevi kā pulksteņu kvalitātes paraugu – izstāde prestižajā Sanktpēterburgas ermitāžā un Luvras muzejā Parīzē ir tikai ļoti maza daļa no zīmola sasniegumiem.

Leģendārs ir arī BREGUET pulksteņu meistaru sasniegums – Marijas Antuanetes pulksteņa restaurācija -, kurš ilgu laiku bija pazudis bez pēdām. Pulksteņmeistari vadījās pēc veciem uzmetumiem un tehniskiem aprakstiem, kas atklāja tā laika pulksteņu izgatavošanas tehnikas. Nicolas iniciatīva Marijas Antuanetes pulksteņa reprodukcijā bija ne tikai zīmola tehnisko spēju demonstrējums un skaistuma mīlestība, bet arī cieņas izrādīšana kultūrvēsturiskajam mantojamam. Zīmola vadītājs savā idejā ieguldīja ļoti daudz emociju. Šis uzskatāms par vienu no izcilākajiem sasniegumiem pulksteņu ražošanas industrijā. Nicolas George Hayek mira 2010. gadā no sirdstriekas, tobrīd viņam bija 82 gadi. Kompānijas vadībā esošais Hayeka mazdēls ir BREGUET attīstības turpinājums un sava vectēva idejas iemieso arī šodien.

Leave a Comment